Amikor a tudósító is ellenség

A Szpari – Fradi párharc kapcsán felidézünk egy korábbi történetet, amin azóta már mosolyogni is tudunk.

A Szpari a 2006-2007-es bajnoki évre azzal a szándékkal készült, hogy újra kivívja az élvonalbeli szereplés jogát. Az MLSZ zöldasztalnál hozott döntése alapján két héttel a rajt előtt az FTC-t visszasorolták a másodosztályba, és a Keleti csoportba osztották be.  Akkor a legtöbben úgy gondolták, hogy a csoport bajnoki címe el is dőlt: csak a Fradi juthat tovább.

Csak a Szparinál gondolkodtak másképpen, a klub nem adta alább, és hű maradt eredeti terveihez. A rajt után hamar világossá vált, hogy a bajnoki cím sorsa a Fradi és a Szpari között dőlhet el.

 

A Fradi-Szpari rangadót a 23. fordulóban április 30-án rendezték az Üllői úton, majdnem teltház előtt. A két csapat a tabella első és második helyét foglalta el azonos pontszámmal, a Fradi jobb gólkülönbségével vezetett. Ebben a kiélezett helyzetben került sor a rangadóra.

 

A fővárosba egy kisebb tudósítói csoporttal érkeztünk Nyíregyházáról. Az Üllői úton a sajtóhelyek mögött közvetlenül az ezüst VIP helyek találhatók. Kollégánk a Gold FM rádióban egyenesben közvetítette a mérkőzést. Az első negyedóra után nem volt különösebb gondunk, mert az FTC több veszélyes akciót is vezetett, és a hazai szurkolók ezzel voltak elfoglalva.

 

Ezt követően kijött a Szpari a szorításból, és csendesedett a lelátó is. A huszonegyedik percben hirtelen elnémult a stadion. A csendet ki más is okozhatta, mint a szparis családba született Ambrusz Árpi. A középső védő helyéről csak a legritkább esetekben elcsatangoló játékosunk ezúttal kilépett hátulról, és a félpálya közelében lecsapott egy kereszt irányban passzolt labdára, majd megindult a Fradi kapu felé. Akadálytalanul haladt előre, aztán mikor a védő érkezett, Montvai Tibihez passzolt.

 

Ekkor az Üllői úti lelátón egyetlen hang, üvöltés hallatszott: "Gól, góóól, gól, Montvai Tibi belőtte! Góóóól! Vezet a Szpari!"

Mire ezeket a szavakat Kvaka Árpi a Gold FM rádió kommentátora kimondta, a nyírségi sajtóküldöttség több tagja is felugrált a helyéről. Nem csak a gólöröm miatt.

A VIP lelátó fradistái nyakon öntötték kollégáinkat néhány pohár sörrel. A haragot hangjával kiváltó riporterünk egyébként sértetlenül megúszta az akciót.

A félidő hajrájában Tököli egyenlített, és ez maradt a végeredmény. De ez a pont is nagyon kellett ahhoz, hogy az utolsó fordulóban bajnoki címet ünnepelhessünk Nyíregyházán.

 

Visszatérve az Üllői úton történtekre, most pénteken is bevállalnánk egy kis hűsítőt a nyakunkba a Szpari góljaiért!