Angyalföldön búcsúzik az idénytől a Szpari
Vasas - Nyíregyháza Spartacus
Soproni Liga, 15. forduló
Novenber 15. szombat, 18.00, Illovszky stadion
Az előző bajnoki évadban is a Vasas volt az utolsó ellenfelünk, akkor ősszel Nyíregyházán volt a találkozó. A mérkőzésen 2-1-re nyertünk, a hazai gólokat Szilágyi Norbert és Montvai Tibor szerezte. A bajnokság záró fordulójában jártunk Angyalföldön, akkor a hazai gárda 3-1-re nyert. A vezetést Lippai góljával még a Szpari szerezte meg, de a második félidőben a hazai gárda átvette az irányítást.
A szombati vendéglátó a vártnál sokkal jobban szerepel. Hét találkozót játszottak otthon, és egy kivételével mindet megnyerték, és átlagban háromnál is több gólt szereztek. A Fáy utcában vereséget szenvedett az Újpest, a Diósgyőr, a Paks, a ZTE, a Győr, a Fehérvár, egyedül az MTK vitte el a pontokat. Az utolsó fordulóban a Vasas Kaposváron 4-0-ra kikapott. Idegenben a Kispestet, a REAC-ot és a Siófokot verték meg korábban. A Vasas ebben a bajnokságban még egyszer sem ikszelt. A Vasasból Németh és Divic szerezte a legtöbb gólt, ketten együtt tizenötöt jegyeznek.
A Szpari az utolsó három idegenbeli meccsét megnyerte. Bárányosék a Hungária körúton, Pakson és Győrben is győztek.
A Spartacusban eltiltás miatt nem szerepelhet Zabos Attila, a játékos sérült is, a legutóbbi meccsen eltört a lábujja. Továbbra is sérült Lazareanu és Minczér, kisebb sérüléssel bajlódik Mboussi és Miskolczi. Ramos eltiltása lejárt.