Apostu az ősz legjobbja
Szurkolóink honlapunkon szavazhattak a Szpari őszi legjobb játékosára, a voksolás nyertese Apostu Bogdan lett. Nyíregyháza Spartacus - szpari.hu
Szurkolóink honlapunkon szavazhattak a Szpari őszi legjobb játékosára.
Apostu Bogdan lett az első helyezett szoros versenyben, a szavazatok 32 százalékát nyerte el.
Apostu két ligakupa meccsen már a tavalyi évben is bemutatkozott a Nyíregyháza Spartacus csapatában. Végül csak nyáron igazolt a csapatunkhoz. Ősszel mind a tizenöt bajnokin pályára lépett. Kilenc gólt szerzett, az 1043 perc alatt, és a ligában ővé a játszott percek és rúgott gólok aránya alapján az őszi legjobb teljesítmény. A góllövőlistán holtversenyben a második helyen áll, még hárman szereztek kilenc gólt rajta kívül az ősszel. A Szpari huszonhat éves csatára a REAC ellen mesterhármassal rukkolt ki.

A Spartacus történetében az élvonalban egy idényben eddig csak Marian Nikolic rúgott nála több gólt: tizet.
Ramos Luis Archangel Colone lett a második helyezett, a szavazatok 30 százalékával.
A Szpari tavaly februárban kétszer játszott előkészületi meccset a Mihalovce együttesében. A szlovák együttesben próbajátékon szereplő hondurasi játékára felfigyelt a nyírségi szakvezetés. A második mihalovcei találkozó után meg is egyeztek a Dél-amerikaival, és azon nyomban fel is szállt a buszunkra, hogy Nyíregyházára utazzon.
Ősszel 14 mérkőzésen 1045 percet töltött a pályán, és ezalatt rengeteget futott és szerelt, a 23 éves középpályás. Igazi Honvéd specialista, a Szpari mezében két gólt szerzett, mindkettőt a kispesti egylet ellen.

Mboussi Yves Simplice lett a harmadik helyezett, a szavazatok 17 százalékával. Mboussi is ebben az évben igazolt a Szparihoz, de már egy év alatt is kivívta a Soproni Ligában szereplő csatárok figyelmét. A 21 éves kameruni védő 13 bajnokin volt a pályán, ő játszott az ősszel a legtöbbet.
A további sorrend:
Zabos Attila
Perényi Mihály Szabolcs
Miskolczi László
Goia Cosmin