Apostu már készül a tavaszra

Apostu tavasszal megdöntheti a Spartacus házi rekordját. Az élvonalban egy szezonban a legtöbb gólt -tizet- Nikolic Marian szerezte. Nyíregyháza - Spartacus - szpari.hu

 

 

Bogdan Apostu a Soproni Liga góllövőlistáján második. A román gólvágó tavasszal megdöntheti a Spartacus egyik házi rekordját. Az élvonalban egy szezonban a legtöbb gólt -tizet- Nikolic Marian szerezte.

 Apostu

A szurkolók az ősz legjobbjának választottak. Hogy fogadtad a hírt?

Nagyon jó érzéssel tölt el. A megtisztelő elismerést természetesen nem csak magamnak, hanem a csapattársaimnak is köszönhetem. Hiszen ha ők nem látnak el remek labdákkal, akkor nem sikerült volna kilencszer is betalálni.

Hogy érzed magad Nyíregyházán?

Remekül. Nagyon tetszik a város. Szerencsére a szurkolók, a csapattársak és a vezetők is hamar befogadtak, így könnyen sikerült beilleszkednem.

Az őszi teljesítményedet hogyan értékeled?

Három részre tudom elkülöníteni a mögöttem hagyott szezont. Az első három meccsen még nem tudtam a csapat hasznára lenni, mert később kapcsolódtam be a felkészülésbe. Fizikálisan volt lemaradásom, és nem tudtam felpörögni. Sikerült utolérnem magam, és egy nagyon jónak mondható kilenc mérkőzéses széria következett. Ebben a szakaszban termeltem a gólokat, és fizikailag, valamint mentálisan is frissnek, erősnek éreztem magam. Az utolsó fordulókra aztán elfáradtam, éppen az felkészülés miatt.

Melyik volt a legemlékezetesebb gólod és meccsed a Szpari színeiben?

A Debrecen elleni fejes gólom. Az a meccs, a hangulata, a varázsa na és a gólom miatt is emlékezetes marad számomra.

Hol töltötted az ünnepeket?

A Karácsonyt a családommal és a barátaimmal otthon töltöttem, míg a szilveszter a barátnőmmel a hegyekben.

Mi a célod tavaszra?

Még legalább hatszor akarok betalálni az ellenfelek hálójába. A 15 gólt szeretném elérni. Az igazán nagy öröm az lenne, ha a csapat megtartaná lendületét, és a szezon végén is a 4-5 helyet foglalnánk el.