Apostu remekül érzi magát a Szparinál
Az első fordulóban több új szerzemény is bemutatkozott a Nyíregyháza Spartacus FC csapatában. Az egyikük, Bogdan Apostu. télen már megfordult Nyíregyházán, sőt két Liga Kupa mérkőzésen két találatot is jegyzett. A gólérzékeny támadó a 62. percben váltotta a Szparihoz szintén a nyáron érkező Belényesi Miklóst Újpesten. Ugyan nem sokkal később Lazareanu kiállítása miatt emberhátrányba kerültünk, ám a 81.percben mégis meg volt a lehetősége a gólszerzésre. Ezúttal az Újpesten kis híján gólt szerző támadót igyekszünk bemutatni olvasóinknak. Bogdan Apostut edzés után, a csapattárs és jó barát Perényi Szabolcs Mihály segítségével kérdeztük meg.
Pályafutásodról mit érdemes tudni?
Hét éves koromban, Hunyadon ismerkedtem meg a labdarúgás alapjaival, a Corvinul Hunedoara együttesénél. Mely együttes színeiben a román B. ligában is bemutatkoztam. Majd 18 évesen felkerültem az elsőosztályba(A.liga) szereplő Otelul Galati együtteséhez, ahol három szezont húztam le. Romániában még a Farul Constanca és az UTA Arad együtteseiben futballoztam. Az előző fél évet pedig Izraelben, a Bnei Shaknin csapatában játszottam végig.
Milyen szezont zártál Izraelben?
Elég jól sikerült az elmúlt fél évem. Jól éreztem magam Izraelben, de a nagy meleg miatt inkább ide, Nyíregyházára igazoltam. Mivel voltam itt már egy kis időt, így pontosan tudtam, hogy mi vár rám, ráadásul elég közel vagyok a szülővárosomhoz.
Van-e elvárásod, kitűzött célod magaddal szemben az idei szezonra?
Igazából az számít, hogy a csapat minél jobban szerepeljen. Természetesen szeretnék és is minél többször a hálóba találni, de a lényeg az, hogy a csapatnak minél jobban menjen. Ehhez igyekszem minél több góllal segíteni csapatomat.
Hogy érzed magad itt?
Nagyon tetszik Nyíregyháza. Remekül érzem magam, olyan mintha otthon lennék. Az emberek is nagyon kedvesek. A csapattársaim is hamar befogadtak, ráadásul több honfitársammal focizhatok itt együtt.