Apostut megkeresték, Imedashvilivel tárgyalnak

Révész Attila a felkészülésről és a tavaszi várakozásokról is nyilatkozott. Nyíregyháza - Spartacus - szpari.hu

Vasárnap az Újpest ellen kezdi a bajnokságot a Nyíregyháza Spartacus. A Soproni Liga rajtja előtt a nyírségi csapat klubmenedzserét kérdeztük: hogyan sikerült a téli erőgyűjtés?

- A felkészülés fizikai része kifejezetten jól sikerült. Menet közben alig változtattunk az előre eltervezett programon, a játékosok is partnerek voltak ebben a munkában, és ez látszik is az erőnléti állapotukon. A csapat túlnyomó része azonos szintre jutott. Sajnos néhány játékos sérülések miatt nem tudta végig dolgozni az elmúlt hat hetet, nekik a bajnokság alatt kell bepótolni a felkészülésnek ezt a szakaszát, ez elsősorban Miskolczira, Hegedüsre és Dossora vonatkozik.

A játékban még nem jutottunk el a kívánatos szintre. A felkészülés elején a mérkőzéseken is a fizikai terhelésen volt a hangsúly. Aztán a játékrendszert próbáltuk begyakorolni. Úgy készülünk, hogy a 4-4-2-es vagy 4-3-3 felállást váltogatjuk. Hogy melyiket alkalmazzuk, azt az ellenfél vagy a mérkőzés szituáció fogja meghatározni. A középpályás játékunk némiképpen változik, kevesebb támadószellemű, kreatív játékos lesz ebben a sorban. Igaz, a Kijevből érkezett próbajátékosok közt van olyan, aki pótolhatja Bárányost. Ha ez nem sikerülne akkor sem jövünk zavarba, hiszen ott van Zabos, Ramos, mellettük Minczér is bevethető és Lakatosra is számíthatunk a középpályán.

A támadósorban a sérülések miatt most csak két biztos pont van, Apostu és Stojkov.Ez sem végleges állapot, mert a napokban a Legia Varso jelentkezett, és úgy tűnik, komolyan érdeklődnek Apostu iránt. Mivel a Spartacus anyagi helyzete nem rózsás, így mi sem zárkóztunk el a tárgyalástól. Néhány napon belül döntés várható ebben az ügyben.


- Beszélt az anyagiakról. Most hogy áll a költségvetés?

- Hónapról-hónapra kell összeszedni a pénzt, hogy pontosan kifizessük a játékosokat. Ezt továbbra is teljesíteni tudjuk, igaz jelentősen szűkítettük a keretet, és erősítésre sem jutott pénzünk. Ősszel hitelt kellett felvennünk, ezt sem tudtuk visszafizetni. Ezért nem utasíthatjuk el az Apostuval kapcsolatos megkereséseket. Ha kivásárolják az érvényes szerződéséből azzal jelentősen javulhatna a helyzetünk, és a tartozásainkat is rendezhetnénk.


- Mit vár a tavaszi szezontól?

- A középmezőny nagyon tömör. Ha Apostut eligazol, akkor meggyengül a támadójátékunk. Ebben az esetben az első tízbe várom a csapatot. Ha Apostu marad, és a kijevi játékosok is beválnak, akkor arra számítok, hogy a bajnokság végéig megtartjuk a helyezésünket. Ez a nyíregyházi foci eddigi legjobb teljesítménye lenne.

 

A cikk a Média1 újság hétfői számában jelent meg, még a hétvégén készült.

 

Azóta Bogdan Apostu ügyében nem volt hivatalos tárgyalás a két érdekelt klub között.

Ugyanakkor klubvezetőink hétfőn intenzív tárgyalásokba kezdtek az újonnan érkezett kijevi játékosok ügyében.

 

A szakvezetés szívesen látná a Kijevi Dinamo játékosát, David Imedashvilit, aki korábban a grúz válogatottban is szerepelt. Ebben az ügyben a játékossal, a kijevi klubbal is meg kell egyezni. Ugyanakkor a szükséges anyagiakat is elő kell teremteni. Ennek függvényében tárgyalnak a másik két játékossal.

Mivel az ügylet, mint jeleztük több szereplős, ezért sok benne a bizonytalanság.

Ha az érdekelt felek megegyeznek, és a szerződéseket is aláírják az érintettek, akkor természetesen azonnal közöljük.

 

A klub nem tudott megegyezni az Aradról érkezett csatárral, Jakobbal, így a játékostól elköszöntek. Ugyancsak elutazott a hétvégén a szerb Kurtusic, klubunk nem ajánlott neki szerződést.