Az Élcsapatok Kupájában a Vasas ellen kezdünk
Elkészítette az Élcsapatok Kupája első őszi sorozatának a csoportbeosztását az MLSZ. augusztus 15-én szerdán itthon, a Vasast fogadjuk.
Mint azt korábban is írtuk, az MLSZ növelni szeretné az NB I-ben szereplő csapatok mérkőzés számait. Ennek érdekében kiírták a legújabban Élcsapatok Kupája elnevezésre hallgató, ligakupát.
A ligakupában első körben négyes csoportokban –oda-visszavágó rendszerben körmérkőzést játszanak a csapatok. A csoportokból az első két együttes jut tovább. Ők kuparendszerben –oda-visszavágóval- döntik el a továbbjutást, majd a döntőben az elsőséget.
A ligakupát kétszer is megrendezik ebben a bajnoki idényben. A második sorozat –új csoport beosztásokkal- decemberben kezdődik és tavasszal fejeződik be. A két sorozat győztese egymás ellen játssza az Élcsapatok Kupája döntőjét. A nyertes indulási jogot nyer az Intertotó Kupában. A mérkőzéseket többnyire szerdán játsszák, ha a válogatott szombati napon szerepel, akkor másnap, vasárnap tartanak fordulót.
Az MLSZ-ben elkészítették az első sorozat csoportbeosztását. A korábban közöltekhez képest változás történt a besorolásban. A Szpari a DVSC, DVTK és a Vasas együttesével került egy csoportba. Az első három forduló időbeosztását is pontosították a szövetségben. Ezek szerint a Szpari augusztus 15-én itthon kezd a Vasas ellen, majd 22-én Debrecenbe utazik a gárda, szeptember 9-én pedig Miskolcra.
A bajnokságban szeptember 18-án lesz a DVTK-Szpari meccs, így tíz napon belül kétszer utazhatunk Miskolcra. A Loki bajnokira szeptember 22-én jön Nyíregyházára, míg a Vasast az utolsó őszi fordulóban november 24-én fogadjuk a Városi Stadionban.
A ligakupa mérkőzésekre érvényesek a bérletek.
1. forduló, augusztus 15., szerda
Nyíregyháza Spartacus – Vasas 17.30
DVTK – DVSC-TEVA 19.00
2. forduló, augusztus 22., szerda
Vasas – DVTK 19.00
DVSC-TEVA – Nyíregyháza Spartacus 19.00
3. forduló, szeptember 9., szerda
DVSC-TEVA – Vasas 19.00
DVTK – Nyíregyháza Spartacus 19.00
A versenynaptár szerint a 4. fordulót szeptember 19-ére, az ötödiket október 3-ára, a hatodikat október 10-ére írták ki, ezek is szerdai napok.
További csoportbeosztások:
2. csoport
FC Sopron, FC Tatabánya, Győri ETO, MTK Budapest
3. csoport
FC Fehérvár, Paks, Budapest Honvéd, Újpest
4. csoport
Kaposvár, REAC, Zalaegerszeg, Siófok
A ligakupában első körben négyes csoportokban –oda-visszavágó rendszerben körmérkőzést játszanak a csapatok. A csoportokból az első két együttes jut tovább. Ők kuparendszerben –oda-visszavágóval- döntik el a továbbjutást, majd a döntőben az elsőséget.
A ligakupát kétszer is megrendezik ebben a bajnoki idényben. A második sorozat –új csoport beosztásokkal- decemberben kezdődik és tavasszal fejeződik be. A két sorozat győztese egymás ellen játssza az Élcsapatok Kupája döntőjét. A nyertes indulási jogot nyer az Intertotó Kupában. A mérkőzéseket többnyire szerdán játsszák, ha a válogatott szombati napon szerepel, akkor másnap, vasárnap tartanak fordulót.
Az MLSZ-ben elkészítették az első sorozat csoportbeosztását. A korábban közöltekhez képest változás történt a besorolásban. A Szpari a DVSC, DVTK és a Vasas együttesével került egy csoportba. Az első három forduló időbeosztását is pontosították a szövetségben. Ezek szerint a Szpari augusztus 15-én itthon kezd a Vasas ellen, majd 22-én Debrecenbe utazik a gárda, szeptember 9-én pedig Miskolcra.
A bajnokságban szeptember 18-án lesz a DVTK-Szpari meccs, így tíz napon belül kétszer utazhatunk Miskolcra. A Loki bajnokira szeptember 22-én jön Nyíregyházára, míg a Vasast az utolsó őszi fordulóban november 24-én fogadjuk a Városi Stadionban.
A ligakupa mérkőzésekre érvényesek a bérletek.
1. forduló, augusztus 15., szerda
Nyíregyháza Spartacus – Vasas 17.30
DVTK – DVSC-TEVA 19.00
2. forduló, augusztus 22., szerda
Vasas – DVTK 19.00
DVSC-TEVA – Nyíregyháza Spartacus 19.00
3. forduló, szeptember 9., szerda
DVSC-TEVA – Vasas 19.00
DVTK – Nyíregyháza Spartacus 19.00
A versenynaptár szerint a 4. fordulót szeptember 19-ére, az ötödiket október 3-ára, a hatodikat október 10-ére írták ki, ezek is szerdai napok.
További csoportbeosztások:
2. csoport
FC Sopron, FC Tatabánya, Győri ETO, MTK Budapest
3. csoport
FC Fehérvár, Paks, Budapest Honvéd, Újpest
4. csoport
Kaposvár, REAC, Zalaegerszeg, Siófok