Az első héten is kemény munkát végeztek -2010.01.08.-
Az első héten elvégzett munkáról Brekk János edző nyilatkozott a szpari.hu-nak.
Brekk János, aki klub tulajdonosi körének is tagja a hatodik felkészülési időszakot kezdi a Nyíregyháza Spartacusnál. Arra kértük ossza meg mostani tapasztalatait olvasóinkkal.
- Az első öt nap után milyenek a benyomásaid a felkészülésről?
- Ez egy rendhagyó hét volt, hiszen néhányan hiányoztak különböző okok miatt, gondolok itt Hommára és Vojinovicra. Majd mindennap volt egy-egy újonnan érkező játékos, volt akit vártunk, de nem érkezett meg, volt olyan akit nem vártunk de itt van, így az ismerkedés volt a legfontosabb feladat ezen a héten. Ennek ellenére a kijelölt munkát elvégeztük. Úgy tapasztaltam, hogy a játékosok felvették a fordulatszámot, pedig kemény munka várt rájuk, de a következő hetekben is így lesz ez. Az látható, hogy nagy változáson ment át a keret, vannak játékosok akik külön gyakorolnak, az újakkal most ismerkedünk. Az első benyomásaink jók. Úgy gondolom, hogy erősödik a csapat. Hogy mennyire az még nem dőlt el, mert még mindig várható változás a keretben. Várhatóan a jövő hét végéig nagyjából kiderül, hogy mennyit változik a csapat játékereje. Akkor kezdődhet el a munka, hogy a csapatot is kialakítsuk, eldöntsük, hogy milyen hadrendben focizzunk.
- Mi a legnehezebb feladat ebben a szakaszban, amikor még a játékosokkal is ismerkedni kell?
- A kommunikációval nincs különösebb gond, a mester mindenkivel szót ért. Ebben a szakaszban a játékosok és a szakvezetők méregetik egymást, ismerkednek, de nyilván az a cél, hogy szót értsünk. Amúgy ilyenkor mindenki a szebbik arcát mutatja, így majd két három-hét múlva sokkal többet tudunk egymásról.
- Hogyan készülnek a fiataljaink, illetve a régebbi játékosaink?
- A fiatalok és a régebbi játékosok láthatóan felvették a kesztyűt, és nagy lendülettel dolgoznak. Úgy látom, hogy versenyhelyzet alakulhat ki Batizi-Pócsi, Varga, Nánási vagy Lakatos is versenyezni fog azért, hogy a csapatban legyen. Ez mindenkinek, a csapatnak, a szakvezetőknek is jobb helyzet, és remélem, hogy meg fogunk felelni az alapvető elvárásnak, amit mindenki pontosan ismer.