Az ETO lesz a vendégünk -2009.09.25.-
Szombaton a győri gárda lesz következő ellenfelünk a Soproni Ligában.
Nyíregyháza Spartacus - Győri ETO FC
Soproni Liga, 9. forduló
Szeptember 26. szombat, 17.30
Nyíregyháza, Városi Stadion
Vezeti: Farkas Ádám, asszisztensek: Kelemen Attila, Demeter János
A két csapat az élvonalban huszonkétszer találkozott egymással az első mérkőzés 1980 őszén Győrben 0-0-ra végződött.
A tizenegy nyíregyházi talákozón négyszer a Szpari nyert, hat döntetlen született, egyszer kaptunk ki. Idegenben rosszabb a mérlegünk. A tizenegy találkozóból hetet elveszítettünk. 1984 tavaszán például 7-2-re kaptunk ki az akkor kitűnő erőkből álló győri gárdától. Igaza, az akkori játékosaik közül Szentes Lázár szakvezetőként most a Szparit erősíti. Legutóbb tavaly ősszel nyertünk Győrben.
A vendégek négy győzelemmel, két döntetlennel, 14 ponttal a hatodikak a tabellán. Négyszer játszottak idegenben. Szombathelyen és Angyalföldön nyertek, Kecskeméten és Pápán kikaptak. Csapatunk négy hazai meccséből kettőt megynyert (Vasas, FTC), egy találkozón döntetlen született (MTK) és a Viditől kikaptunk.
Szentes Lázár: - A két belső védőnk eltiltása miatt új összetételű védelemmel kell pályára lépnünk. Ennek ellenére bízom benne, hogy nem a védekezésünkről, hanem a támadásainkról fog szólni a mérkőzés és megnyerjük a találkozót.
Várható kezdő: Vojinovic - Lakatos, Kiss, Ambrusz, Cornaci - Miskolczi, Müller, Zabos, Homma - Bogdanovic, Dosso
Cserék: Dénes, Nánási, Pákolicz, Czanik, Batizi-Pócsi, Szélpál, Andorka
Eltiltott: Mboussi 3/1, Goia 1/0
Sérült: nincs