Az őszi utolsó túránk -2009. 11. 05.-
Az idei utolsó idegenbeli meccsét Szombathelyen játssza a Szpari.
Szombathelyi Haladás – Nyíregyháza Spartacus
Soproni Liga, 14. forduló
November 7. szombat, 16.00
Szombathely, Rohonci úti stadion, (12 000 férőhely)
Játékvezető: Németh Ádám, asszisztensek: Tóth Vencel, Farkas Balázs
Szombaton tizenötödször találkozik egymással a két együttes az NB I-ben. Az első meccset 1982 őszén Nyíregyházán játszottuk, a Szpari 1-0-ra nyert. A korábbi tizennégy találkozóból a Spartacus megnyert hatot, kétszer döntetlen volt az eredmény, hatszor nyertek a vasiak.
Szombathelyen a hét látogatásunkból egy járt teljes sikerrel, 1984-ben 2-1-re nyertünk, 2000 tavaszán 0-0-ás döntetlent értünk el.
Tavaly idegenben 3-0-ra kaptunk ki, Rajos (kettő) és Oross góljával. A Sóstói úton is nyertek a szombathelyiek, akkor Kenesei és Sipos Norbert szerezte a gólt. Utóbbi két focista most nem szerepelhet Nyíregyházán, hisz Sipos Norbert eligazolt, Kenesei Krisztián pedig megsérült és októberben egy térdműtéten esett át.
A vendégek kispadján, mint ismert, idény közben váltás történt, Csertői helyére Róth Antal érkezett.
Mindkét csapatnak égető szüksége van a pontokra.
Németh Ádámmal az előző bajnokság záró fordulójában a Szpari – Vasas meccsen találkozhatott legutoljára a Szpari.
Csapatunk pénteken reggel indul útra, és holnap délután Szombathely mellett edzést is tart a szakvezetés.