Az újak is számíthatnak a régi Hegedűsre

A Média 1 újság legutóbbi számában Hegedűs Tibor nyilatkozott a felkészülésről. Az újságban megjelent cikket itt is olvashatják.
Hegedűs Tibor a Nyíregyháza Spartacus csapatában meghatározó szerepet játszott a Soproni Liga őszi idényében. Zabos Attilával ők ketten gondoskodtak arról, hogy az ellenfelek támadásait már a középpályán megakadályozza a nyírségi gárda. Hegedűs tizenhárom meccsen szerepelt, és tizenkettőt végig focizott. Egy gólt szerzett ősszel, ezt annak a Győrnek a kapujába fejelte, amely együttesnél korábban ő is megfordult. A nyíregyházi klub saját nevelésű játékosát a Spartacus tavaszi esélyeiről is kérdezte a Média1.
- A csapat a felkészülés első legkeményebb részét lezárta. Hogy értékeled, neked hogy sikerült ez a szakasz?
- Igazából kimondani se akarom, mert még van három hét a bajnoki rajtig és addig sok minden történhet. Mondjuk úgy, hogy jó állapotban vagyok...
- A felkészülés mellett jut idő kikapcsolódásra, elmentek ilyenkor bulizni?
- Őszintén mondom,hogy hétköznap esténként arra nincs energiám, hogy kilépjek a lakásból. Ha van egy szabadnapunk, akkor van ilyenre lehetőség. A múlt héten szombaton este Cséke Gyurival együtt egy közös baráti társasággal mentünk el egy kávézóba, de az se volt igazi buli. Arra jó volt, hogy kicsit kikapcsolódjunk.
- Ebben az időszakban új játékosok is érkeznek a csapathoz. Van akit azonnal befogadtok, van akinek tovább tart a beilleszkedés.
- Akit ismer valaki, annak a játékosnak előnye van, mert azonnal tud tájékozódni a legfontosabb tudnivalókról. Granát Balázzsal Győrben jó haverok voltunk, ezért például most neki sokkal könnyebb volt itt beilleszkednie, de nem csak ez számít. A pályán hamar kiderül, hogy mit tud az újonnan érkezett focista. Kovács Bélával korábban egyikünk sem focizott egy csapatban, de egy-két nap alatt befogadta a társaság. A fiatalabbak kíváncsiak a véleményére. Szóval sok mindenen múlik, hogy kinek milyen gyorsan sikerül beilleszkednie. Aki nyit felénk, azt szívesen fogadjuk.
- Úgy tapasztalom a külföldieknek még nehezebb a dolguk.
- Igen, az elején általában kommunikációs nehézség akadályozza a beilleszkedésüket. Emiatt szívesebben beszélgetnek, ismerkednek az azonos helyzetben lévő külföldiekkel. Ez még tovább lassíthatja a beilleszkedésüket.
- Február végén elkezdődik a bajnokság. Ilyenkor már érzed, hogy milyen lesz a csapat tavasszal?
- Sok mindent lehet ilyenkor már érezni. Úgy látom, hogy erősödtünk. Elől Granát Balázs jelenthet pluszt, sokat fut és agresszív focista. A középpályánk is megerősödött. Ha a védelmünk tartja a formáját, akkor jobbak leszünk, mint ősszel.
- Hányadik helyen zárhatjuk a bajnokságot?
- Az első tízben mindenképpen ott leszünk. Ha hasonlóan teljesítünk, mint ősszel, akkor maradunk a nyolcadik helyen. A legjobb forgatókönyv, hogy két-három meccsel többet megnyerünk, és előbbre kerülünk a tabellán. Én erre a lehetőségre voksolok!

A szerkesztő megjegyzése: Az írás a Média 1 újságban olvasható, közben kiderült, hogy Hegedűs Tibor kisebb sérüléssel bajlódik, ezért a mai edzést is abba kellett hagynia tíz perc után. Minél hamarabbi gyógyulást kívánunk neki!