Bajnoki ritmus

Hétfőtől már a bajnoki menetrend szerint készülünk. Az edzés munkában a frissítés az egyik fontos célunk- mondta Révész Attila.
A Nyíregyháza Spartacus az elmúlt héten három előkészületi mérkőzést is játszott. Az elsőn Bakta lórántháza ellen 3-0-ra nyert a csapatunk. Másnap a szlovákiai Mihalovcén egy parázs hangulatú mérkőzésen 1-0-ra kikaptunk. Szombaton ismét a Baktalórántháza ellen fociztak Bagoly Gabiék a nyíregyházi stadion műfüves pályáján. Ezúttal 0-0 lett a v égeredmény. Az utolsó mérkőzésen látottakról, és következő időszak feadatairól nyilatkozott Révész Attila klubmenedzser.
- A szombati előkészületi mérkőzésünkön még fáradtság volt tapasztalható a játékosainkon. Az látható, hogy ennél gyorsabb előre játékra lesz szükség. A védelmünk már jól teljesített. Az elmúlt héten az is fontos feladatunk volt, hogy az új játékosokat is teszteljük. Lassan tisztázódik a kép, két új csatárral is megegyeztünk. Kilencvenöt százalékban lezártnak tekinthető a keret átalakítása. Az okoz gondot, hogy a középpályáról hosszabb időre -legalább még egy hónapra- kiesett Zabos Attila. Ő ősszel alapember volt az együttesünkben. Rajta kívül is több játékosunk maradt ki a felkészülésből hosszabb-rövidebb ideig sérülések betegségek miatt. Sipos Tamás szinte az egész felkészülést kihagyta. Dejan Vukadinovic az influenza után túl hamar állt munkába, a jelek szerint már egészséges, de szoros orvosi felügyelet mellett végzi majd a munkát. A két új kapusunk közül először Takács hiányzott az edzésekről, majd a múlt hetet Illyés Dániel hagyta ki kisebb sérülések miatt. A középpályát sem kerülték el a bajok. Ott előbb Lippai hiányzott, majd mikor vaisszatért és teljes erővel dolgozott, akkor Kovács Béla bokája húzódott meg. Hegedüs Tibinek is voltak kisebb sérülései az elmúlt hónapban.
Hétfőtől már a bajnoki menetrend szerint készülünk. Az edzés munkában a frissítés az egyik fontos célunk. Ezentúl gyakoroljuk a a csapatrészek munkáját és a csapattaktikát. Ezzel összhangban az ideális csapat összeállítást is meg kell találnunk.
A következő időszakban az előkészületi mérkőzésekre is nagyobb hangsúlyt fektetünk, hisz az elmúlt hetekben még nagyon sokat változott a csapat összeállítása, több játékost ki kellett próbálnunk. Kétszer egymás után még nem játszott ugyanaz a tizenegy, most már kevesebbet fogunk változtatni- mondta Révész Attila.

A Szpari szerdán és szombaton játszik edzőmérkőzést.
Szerdán az előzetes tervek szerint 13 órakor a Terebes csapatával mérkőzünk meg, a műfüves pályán.
Szombaton a debreceni műfüves pályán játszik a csapatunk az FC Bihor ellen.