Bánka Kristóf Emléktorna
A II. Bánka Kristóf Futballtornára 2008. február 10-én, vasárnap 14.00 órától a budapesti Körcsarnokban kerül sor.
A tornán ugyanaz a hat csapat lép pályára, mint tavaly: az Újpest FC, a Nyíregyháza Spartacus, az MTK Budapest, a REAC és a BKV Előre, vagyis azok, amelyekben Bánka Kristóf szerepelt pályafutása során, továbbá a Vác, amelyikkel megállapodott és már edzett 2006. február 5-én, amikor tragikus hirtelenséggel elhunyt.
A program 14.00 órakor kezdődik a Körcsarnokban.
Az 5+1-es torna futballszakmai érdekessége, hogy a 15 nevezett labdarúgó között legalább 5 játékosnak 19 évnél fiatalabbnak (1989. január 1. után születettek), legalább háromnak pedig 17 évnél fiatalabbnak (1991. január 1. után születettek) kell lennie.
A torna a nevezés feltételeivel nemcsak sportszakmai célokat kíván szolgálni, hanem a Bánka Kristóf Alapítvány szellemiségét is tovább kívánja adni.
Az Újpest FC és a Bánka család ezúton is köszöni a kluboknak, hogy vállalták a részvételt a II. Bánka Kristóf Futballtornán.
A csapatok egyébként két hármas csoportban játszanak a továbbjutásért, az első helyezettek a másik csoport másodikjával mérkőznek a döntőbe jutásért.
A Nyíregyháza Spartacus az MTK-val és a Vác csapatával lesz egy csoportban.
A program:
13.50 – Nyitóünnepség
14.00 – Újpest FC–BKV Előre
14.22 – MTK–Nyíregyháza
14.44 – Újpest FC–REAC
15.06 – Nyíregyháza–Vác
15.28 – BKV Előre–REAC
15.50 – MTK–Vác
16.12 – Elődöntő (A1-B2)
16.34 – Elődöntő (B1-A2)
16.56 – Öregfiúk gálamérkőzés: Újpest FC–Magyar válogatott
17.18 – Bronzmérkőzés (elődöntők vesztesei)
17.40 – Döntő (elődöntők győztesei)
18.15 – Ünnepélyes díjátadás, záróceremónia
A döntő és a bronzmeccs előtt az Újpest öregfiúk-csapata és a magyar öregfiúk-válogatott játszik bemutató mérkőzést.
A program 14.00 órakor kezdődik a Körcsarnokban.
Az 5+1-es torna futballszakmai érdekessége, hogy a 15 nevezett labdarúgó között legalább 5 játékosnak 19 évnél fiatalabbnak (1989. január 1. után születettek), legalább háromnak pedig 17 évnél fiatalabbnak (1991. január 1. után születettek) kell lennie.
A torna a nevezés feltételeivel nemcsak sportszakmai célokat kíván szolgálni, hanem a Bánka Kristóf Alapítvány szellemiségét is tovább kívánja adni.
Az Újpest FC és a Bánka család ezúton is köszöni a kluboknak, hogy vállalták a részvételt a II. Bánka Kristóf Futballtornán.
A csapatok egyébként két hármas csoportban játszanak a továbbjutásért, az első helyezettek a másik csoport másodikjával mérkőznek a döntőbe jutásért.
A Nyíregyháza Spartacus az MTK-val és a Vác csapatával lesz egy csoportban.
A program:
13.50 – Nyitóünnepség
14.00 – Újpest FC–BKV Előre
14.22 – MTK–Nyíregyháza
14.44 – Újpest FC–REAC
15.06 – Nyíregyháza–Vác
15.28 – BKV Előre–REAC
15.50 – MTK–Vác
16.12 – Elődöntő (A1-B2)
16.34 – Elődöntő (B1-A2)
16.56 – Öregfiúk gálamérkőzés: Újpest FC–Magyar válogatott
17.18 – Bronzmérkőzés (elődöntők vesztesei)
17.40 – Döntő (elődöntők győztesei)
18.15 – Ünnepélyes díjátadás, záróceremónia
A döntő és a bronzmeccs előtt az Újpest öregfiúk-csapata és a magyar öregfiúk-válogatott játszik bemutató mérkőzést.