Banka Zsolt válaszol -2009.11.26.-

A hét elején a fórumozók kérdéseket tehettek fel vezetőinknek.

Nagyon sok kérdés érkezett hozzánk, amit ezúton is szeretnénk megköszönni!

Ezek feldolgozása hosszas folyamat, legelőször Banka Zsolt klubigazgató válaszol . Szentes Lázár és Szatke Zoltán válaszait is közölni fogjuk honlapunkon!

A kész válaszok terjedelme miatt nem tudjuk azokat a honlapon publikálni, íme egy kis ízelítő:

A további válaszokat letölthető formátumban ITT érhetik el!


Miki88 kérdése:

Tisztelt vezetőség!

Nekem csak egy kérdésem lenne. Bár több részre bontva.
Miért nem tudunk megfizetni magyar játékosokat, és miért csak légiósokat szokás szerződtetni,míg ha magyar játékos érkezik rendszerint az NB/3as csapatba?
Mennyivel keresne többet mondjuk egy Kenesei Krisztián(csak példa) mint mondjuk egy Bogdanovic, Dosso 2-ős?
(körülbelül a 2 nem ér egy Keneseit)
Hogy lehet elvárni,hogy a szurkolók azonosuljanak egy csapattal,ahová csak másodvonalbeli légiósok érkeznek, magyar játékos szóba sem kerül mint érkező,mert horribilis összegeket kér?
Köszönöm,ha válaszolnak.
Ui.: Én nem tudok ezzel az új csapattal(jövőképpel) azonosulni.


Banka Zsolt válasza:

Tisztelt Miki88!

Kizárólag anyagi okai vannak, magyar szinten jó minőségű, szerződéssel rendelkező játékosoknak a kivásárlási ára minimum 200 ezer Euro. Költségvetésünk ezzel szemben háromszázötvenmillió forint. Gyakorlatilag hét ilyen játékos ára. Csak olyan magyar játékos leigazolására van lehetőség, aki saját klubjában peremember, de tudása alapján lehetőséget látunk arra, hogy megfelelő bizalommal a háta mögött értékes tagja lehet a keretünknek.

Gyakorlatilag ez nem valósult meg az augusztusban kölcsön kapott focistákkal, ezért tűnnek ők NB III-as labdarúgóknak.

Kenesei Krisztiánt szerettük volna leigazolni amikor hazatért Olaszországból, de már akkor többe került a havi fizetése, mint most a Bogdanovic-Dosso kettős fizetésének a duplája.

Mi is próbáltunk minél több magyar játékost igazolni, hogy szerethetőbb legyen a csapatunk, de ez az eredményeket látva egyáltalán nem sikerült. Meg kell próbálni elfogadni a légiósokat vagy el kell fogadni, hogy Nyíregyházán másodosztályú csapat legyen, amit mi nem szeretnénk.