Batizi-Pócsi Hollandiába repült
Az U17-es válogatott ősszel továbbjutott az Eb selejtezőből. Január óta Wilco van Buuren irányításával gyakori edzőtáborozással készülnek a folytatásra. Március végén Szombathelyen tartják a négyes tornát, ahonnan az első jut a nyolcas döntőbe. Szerdán a hollandok ellen tart főpróbát a magyar együttes, a csapat már el is utazott Hollandiába.
Batizi-Pócsi Balázs is velük tart, klubunk fiatal tehetsége, most került a keretbe.
A nyírségi csatár eseménydús félévet tudhat maga mögött. Batizi-Pócsi áprilisban lesz tizenhét éves, ősszel a Nyírsuli U19-es csapatához került. December végén meghívót kapott a korosztályos válogatott felkészülésére. Itt is bizonyított, és beverekedte magát az utazó keretbe.
A csatárral a napokban szerződést kötött a Nyíregyháza Spartacus, és már a felnőtt kerettel gyakorol. Rövidtávú célja most az, hogy válogatott mérkőzésen bemutatkozhasson.
Batizi Pócsi Balázs a szpari.hu-nak elmondta, hogy szülőhelyén, Nyírbátorban kezdett focizni.
- Hat évvel ezelőtt kerültem a Nyírsulihoz, most a Vasvári Pál Gimnáziumba járok. Miután megkötöttük a szerződést a szakvezetés elmondta, hogy amikor nem ütközik auz első csapat programja a ligacsapatéval, akkor a nagycsapat edzéseit is látogathatom. Ezért is döntöttünk úgy a szüleimmel, hogy magántanulóként folytatom a gimnáziumot. Így a délelőtti edzéseken is ott lehetek. Mindenkinél fiatalabb vagyok, így az első edzések kicsit szokatlanok voltak. El kellett fogadnom, hogy mindenkinek én vagyok a „kicsi”. De már megszoktam a légkört.
Úgy érzem fizikálisan is tartani tudom a lépést, ebben az is segítségemre van, hogy a foci mellett atlétizáltam is- mondta klubunk legfiatalabb szerződtetett játékosa.