Becsülettel dolgoztak a focistáink
A Nyíregyháza Spartacus három heti kemény felkészülésen van túl, most már a bajnoki menetrend szerint készülnek a focistáink.
Brekk Jánossal csapatunk edzőjével beszélgettünk a felkészülés eddig eltelt időszakáról:
- Az elmúlt három hétben sokat dolgozott a csapat, délelőttönként sok futás is szerepelt a programban, sokszor az új lelátó lépcsőit koptatták a labdarúgók. Hol tartotok a felkészülésben- kérdeztük Brekk Jánostól.
- Elvégeztük azt a munkát, amit terveztünk. Arról szólt az elmúlt három hét, hogy erőt gyűjtsenek a fiúk. Emellett arra is volt lehetőségünk, hogy a próbajátékra érkezett labdarúgókat teszteljük. Két héten keresztül azok a fiatalok is velünk készültek, akik a Nyíregyháza Spartacus FC játékosai, és korábban is követelték a helyüket a keretbe. A fiatalok nagyon sokat dolgoztak az elmúlt időszakban, megismertük őket, tisztában vagyunk azzal, hogy kire mikor, milyen poszton számíthatunk. Ne feledjük, hogy szeptembertől szerdán és szombaton is lesz mérkőzés, egymást követik majd a bajnoki, Magyar Kupa és Liga Kupa mérkőzések. A Liga Kupa csapatunk gerincét ők fogják adni.
A kollégákkal közösen értékeltük a fiatalok teljesítményét. Azt kell mondani, hogy sok ügyes focista van közöttük, de pillanatnyilag egyik sem tart ott, hogy a teljesítményével akár már az első bajnokin a kezdőbe követelné magát. Idő kell, hogy megszokják a légkört, és az élvonalbeli iramot, a legjobbak helyet fognak kapni a mérkőzésre összeállított keretünkben, és ha úgy alakul, a bemutatkozásra is lehetőséget kapnak.
- Hogy dolgoztak a Szpari labdarúgói az elmúlt három hétben?
- Becsülettel. Szokás ilyenkor azt mondani: „nagyon jól dolgoztak”, „mindent megtettek a fiúk”. Én azt mondom nem érdemes nagy szavakat használni, a bajnokságban az eredmények pontosan megmutatják majd, hogy milyen munkát végeztünk.
Az a focista, aki tízszer egymás után, a megszabott időre zokszó nélkül megcsinálja a negyven méter lépcsőzést, akár egy héten több napon is, az becsülettel dolgozott. A játékosok megértették, hogy szükség van az erőnlét megalapozására. Hogy jól dolgoztunk-e, az a bajnokság során derül majd ki.
- Milyen lesz a Szpari ősszel, meg tudja ismételni a 2007-es teljesítményét?
- A tavalyi szezon első felében 22 pontot gyűjtöttünk. Azóta ebbe a csapatba beépült Ramos, Mboussi, Dosso. Most csatlakozott hozzánk Goia, Apostu és Belényesi. A tavaly őszi összeállításhoz képest egy alapember hiányzik, Bagoly Gábor. Tegyük hozzá, továbbra is minden edzésünkön ott van, és segíti a felkészülésünket. Ez most egy erősebb keret, mint ősszel. Ez reményt ad arra, hogy jobban szerepeljünk, mint tavaly és minőségileg jobb focit is játsszunk. De mondom, várjuk meg a rajtot, az eredmények ismeretében mondhatunk majd véleményt.
- Az elmúlt három hétben sokat dolgozott a csapat, délelőttönként sok futás is szerepelt a programban, sokszor az új lelátó lépcsőit koptatták a labdarúgók. Hol tartotok a felkészülésben- kérdeztük Brekk Jánostól.
- Elvégeztük azt a munkát, amit terveztünk. Arról szólt az elmúlt három hét, hogy erőt gyűjtsenek a fiúk. Emellett arra is volt lehetőségünk, hogy a próbajátékra érkezett labdarúgókat teszteljük. Két héten keresztül azok a fiatalok is velünk készültek, akik a Nyíregyháza Spartacus FC játékosai, és korábban is követelték a helyüket a keretbe. A fiatalok nagyon sokat dolgoztak az elmúlt időszakban, megismertük őket, tisztában vagyunk azzal, hogy kire mikor, milyen poszton számíthatunk. Ne feledjük, hogy szeptembertől szerdán és szombaton is lesz mérkőzés, egymást követik majd a bajnoki, Magyar Kupa és Liga Kupa mérkőzések. A Liga Kupa csapatunk gerincét ők fogják adni.
A kollégákkal közösen értékeltük a fiatalok teljesítményét. Azt kell mondani, hogy sok ügyes focista van közöttük, de pillanatnyilag egyik sem tart ott, hogy a teljesítményével akár már az első bajnokin a kezdőbe követelné magát. Idő kell, hogy megszokják a légkört, és az élvonalbeli iramot, a legjobbak helyet fognak kapni a mérkőzésre összeállított keretünkben, és ha úgy alakul, a bemutatkozásra is lehetőséget kapnak.
- Hogy dolgoztak a Szpari labdarúgói az elmúlt három hétben?
- Becsülettel. Szokás ilyenkor azt mondani: „nagyon jól dolgoztak”, „mindent megtettek a fiúk”. Én azt mondom nem érdemes nagy szavakat használni, a bajnokságban az eredmények pontosan megmutatják majd, hogy milyen munkát végeztünk.
Az a focista, aki tízszer egymás után, a megszabott időre zokszó nélkül megcsinálja a negyven méter lépcsőzést, akár egy héten több napon is, az becsülettel dolgozott. A játékosok megértették, hogy szükség van az erőnlét megalapozására. Hogy jól dolgoztunk-e, az a bajnokság során derül majd ki.
- Milyen lesz a Szpari ősszel, meg tudja ismételni a 2007-es teljesítményét?
- A tavalyi szezon első felében 22 pontot gyűjtöttünk. Azóta ebbe a csapatba beépült Ramos, Mboussi, Dosso. Most csatlakozott hozzánk Goia, Apostu és Belényesi. A tavaly őszi összeállításhoz képest egy alapember hiányzik, Bagoly Gábor. Tegyük hozzá, továbbra is minden edzésünkön ott van, és segíti a felkészülésünket. Ez most egy erősebb keret, mint ősszel. Ez reményt ad arra, hogy jobban szerepeljünk, mint tavaly és minőségileg jobb focit is játsszunk. De mondom, várjuk meg a rajtot, az eredmények ismeretében mondhatunk majd véleményt.