Békéscsaba érkezik -2010.09.16.-
Szombaton 16 órakor a Békéscsaba csapatát fogadja a Szpari a stadionban.
Nyíregyháza Spartacus FC - Békéscsaba 1912 Frühwald Előre SE
NB II. Keleti csoport, 6. forduló
Nyíregyháza, Városi Stadion
2010.09.18. szombat 16:00
Vezeti: Radványi Ádám, asszisztensek: Ortó Gyula, Márkus Tamás
A Békéscsabával a 2006-2007-es szezonban találkoztunk utoljára az NB II-ben. A mostani keretünkből Erdélyi Miklós, Szatke Zoltán, Minczér Tibor és Szilágyi Norbert is játszott azokon a mérkőzéseken. Ősszel Békéscsabán volt a meccs 0-1 lett a végeredmény. A kilencvenedik percben Lengyel Roland szerezte a gólt. Tavasszal Nyíregyházán meglepetésre 1-1-re végződött a találkozó. Tavasszal a stadionban csak ekkor veszettünk pontokat. Montvai szerzett vezetést, majd Pozsár egyenlített. Az első asszisztens akkor is Ortó Gyula volt. A mérkőzést a lelátóról nézte a Zoran Kuntic vezette Fradi stáb is –másnap Tuzséron fociztak, az is egy-egy lett-, nem véletlenül jártak itt, hisz egy hétre rá az Üllői úton játszottunk rangadót, emlékezetes meccsen ott is 1-1 lett az eredmény.
A Békéscsaba csapatában most is játszik Pozsár, és a kapusukat is jól ismerjük, Máthé Gábor három éve 2007-ben került a Szparihoz, az akkori Békéscsaba elleni meccsen kispados volt. Edzőjüket Pásztor Józsefet sem kell bemutatni, hisz a békéscsabai csapat ikonja –játékosként és edzőként is sok sikert ért el a lilákkal - gávavencsellői születésű.
A Békéscsaba együttese nagyon jól rajtolt, otthon az Újpestet, idegenben a DVTK-t győzték le (5-1, 0-2), aztán otthon a Vecsés ellen és Bőcsön is ikszeltek. Legutóbb a DVSC-t fogadták és 3-3 lett az eredmény.