Biharkeresztesi szparista

Éles Szilárd a Siófok elleni meccsen szerepelt először az élvonalban, a Győr ellen a második meccsén már kezdő volt.

Éles Szilárd (21 éves) Biharkeresztesen nőtt fel, ott kezdett focizni.

- Tizenhárom évesen Debrecenben jártam, ahol 250 gyerek reménykedett abban, hogy a DVSC utánpótlás csapatához kerülhet, én a szerencsés kiválasztottak közé tartoztam. A DVSC-nél végigjártam a korosztályos csapatokat, aztán bekerültem a felnőtt keretbe. NB III-as meccseken, Liga Kupa mérkőzésen szerepeltem, és többször kispados voltam. Télen kerültem Nyíregyházára a kölcsön szerződésem másfél évre szól.

 

- Nyíregyházán is az „árnyékcsapatban” kaptál lehetőséget, aztán Siófokon csereként már NB I-es meccsen szerepeltél. Milyen volt az első mérkőzés?

- Az biztos, hogy emlékezetes marad a siófoki fellépésem, de nem a játék miatt. A szünetben Tajti József szólt, hogy pörgessem fel a bemelegítést, mert beküld. Már túl voltam az első nehezebb perceken, az első passzokon is, és kezdtem megnyugodni. Aztán alig negyedóra után egy fejesnél szerencsétlenül ütköztem, és felszakadt a homlokomon a bőr. Így lecseréltek.

 

- A sérülés miatt Zalaegerszegen nem kerülhetett szóba a játékod, de a Győr ellen kezdőként kerültél a csapatba. Milyen volt a bemutatkozásod?

- Akkor lett volna igazán sikeres, ha nyerünk, ez sajnos nem sikerült. Voltak olyan szakaszai a mérkőzésnek, amikor mi támadtunk többet, de a kapu előtt csak ritkán  sikerült váratlan megoldásokkal nagy gólhelyzetet  teremteni.

 

- Ezen a meccsen egy sérülés miatt a szerepköröd is megváltozott.

- Perényit sérülése miatt le kellett cserélni, és akkor a védelembe kerültem. Nem volt szokatlan, mert a DVSC-nél is játszottam ebben a szerepkörben NB III-as találkozókon. A támadásokba is be tudtam kapcsolódni.

 

- Mi a gyengéd és mik az erősségeid a játékban?

- A fejjátékom nem volt túl jó, de szabadidőmben sokat gyakorolok, hogy ezen a hiányosságobn változtassak. De az én koromban még mindenben van tanulni való, mindenben javulhatok. Az erősségem talán a lendületes játék.

 

- Hogy érzed magad a Szparinál?

- A fiatalok közé az NB III-as csapatba nagyon hamar beilleszkedtem. Az első csapatnál sem volt ezzel gond. Jól érzem magam Nyíregyházán, és örülök, hogy lehetőséget kapok a bizonyításra. Remélem, hogy most már sikeresebb Szpari sorozat következik.