"Bízom a győzelemben"

Tatabányán minimális elvárás a Szparival szemben a pontszerzés, mondta Révész Attila, de ő bízik a győzelemben.
NB I., 2. forduló július 28., szombat, 18.00, Tatabánya
FC Tatabánya – Nyíregyháza Spartacus
Vezeti: Veizer Roland (Tompos Zoltán, Berettyán Péter)

A Szpari 269-ik élvonalbeli meccsét játssza szombaton. Révész Attila klubmenedzserként először ül NB-I.-es meccsen a kispadon. A szakembert természetesen az esélyekről is kérdeztük.

- Milyen elvárásokkal utazik a csapat az idénynyitónak számító tatabányai mérkőzésre?
- Az a célunk, hogy mindenképpen szerezzünk pontot, de bizakodom abban, hogy a három pont megszerzésére is képes a csapat. Nem volt hosszú a felkészülési időnk, de azt tapasztalhattuk, hogy a támadó játékunk erősödött. Az elsődleges célunk az volt, hogy olyan csapat játékot, taktikát alkalmazzunk, amelyben figyelembe vesszük a játékosaink egyéni képességeit.

- Milyen lesz a Szpari alapjátéka?
- Négy-négy-kettes felállásban játszunk. Úgy gondolom, a védekezésünk lesz annyira magabiztos, hogy ezt jól megvalósítsuk. Középpályán a labdabirtoklás meghatározó eleme lehet a játékunknak, több olyan focistánk van, akik a labda megtartásban, passzokban, indításokban is jól teljesítenek. Természetesen azokra a játékosokra is fontos feladat vár, akik most nem kerülnek a kezdőbe. Akár csereként, akár egy másik taktikai variációban, amikor esetleg egy ékkel játszunk.

- Mit tudtok az ellenfélről?
- Természetesen készültünk a meccsre, több mérkőzésen feltérképeztük az ellenfelet. A Tatabányának hazai pályán a győzelem nagyon fontos. Ha szűk, zárt, kis területre be tudjuk szorítani a támadásaikat, akkor a labdaszerzések után első szándékú gyors támadásokat alkalmazunk. Ha ez nem sikerül, akkor is meg kel őrizni a labdát. A védekezésünket ki kell tolni minél előbbre, mert több játékosuk is veszélyes pontrúgó.

- Először ülsz élvonalbeli meccsen a kispadra, mennyire foglalkoztat ez?
- Nem tagadom korábban az én fejemben is megfordult ez a kérdés, de most egyáltalán nem foglalkoztat. A játékosokkal jó összhangban tudtunk készülni a meccsre. Úgy látom a csapatunk egységes, harcra kész, magabiztosak a focistáink és nagyon akarnak. Mindenki tudja, hogy nagyon fontos a jó rajt.