Bodnár is a Szparival edzett

A válogatott keret hirdetésig edzésben akarok maradni, és megkértem a Szpari szakvezetőit, hogy addig itt gyakorolhassak- mondta Bodnár László.
img_1273_874_20080507124705_463.jpgA Nyírsuliban nevelkedett focisták közül eddig a legtovább Bodnár László jutott. Harminckétszer ölthette magára a címeres mezt.
Szerda délelőtt egykori edzései színhelyén, az azóta műfüvesített salakon a Szpari csapatával együtt gyakorolt. A nyíregyházi nevelésű hátvéd 2006-ban még ifiként igazolt Debrecenbe, már akkor tagja volt az utánpótlás válogatottnak. Onnan a Dinamo Kijevhez került. Kijevből Hollandiába a Rodához vezetett az útja. 2006-ban igazolt a „sógorokhoz”, azóta Salzburgban focizik. Tavaly csapatával bajnoki címet nyertek. Az idén a második helyen zárták a bajnokságot.
img_1296_518_20080507124509_716.jpg
- Salzburgban a bajnokság végeztével pihenőt kaptunk. Haza utaztam, és a szövetségből jelezték: elképzelhető, hogy a szerepet kapok a május végi Horvátország és Görögország elleni válogatott meccseken. Ezért úgy döntöttem, hogy a keret hirdetésig edzésben maradok. A hónap végén egyébként kezdjük a felkészülést Salzburgban is.
Az osztrák csapathoz jövő nyárig köt szerződés, jól érzem magam Salzburgban. Az zavar, hogy legtöbbször müfüvön gyakorolunk, és ezt nehezen viselik az izületeim. Hogy maradok-e az majd a nyári átigazolási szezonban dől el.
Nagyon jól érzem magam itthon, a Szpari edzésén. Pedig most kevés játékost ismerek. Bagoly Gabi és Lippai Ákos, akiket már ismertem- nyilatkozta a szpari.hu-nak Bodnár László.
A játékost természetesen arról is megkérdeztük nem akar-e visszatérni Nyíregyházára?
- A pályafutásom lezárásaként szívesen hazajövök majd- mondta az ausztriai légiósunk. Ez persze nem egy-két éven belül várható, hisz huszonkilenc évesen a legjobb focista korban van.