Bogdanovics már a rajtot várja

Igor Bogdanovics egy hete érkezett, azóta együtt készül a csapattal és minden jel szerint itt folytatja pályafutását.

Igor Bogdanovics Újvidéken született ott kezdett focizni, az FK Vojvodina csapatában mutatkozott be a szerb élvonalban. Megfordult Bulgáriában, ahonnan két bajnoki címmel tért vissza Újvidékre. Ekkor bekerült a szerb válogatottba, és a szerb élcsapat -a szerb "Fradi"-, a Crvena Zvezda játékosa lett. Az egyre felívelő karrierjétt két súlyos sérülés megszakította. Felépülése után került Debrecenbe, ahol ismét csúcsformába lendült, és háromszoros magyar bajnok lett. (Közben rövid törökországi kitérőt tett.) Ezután játszott Kispesten és Győrben, aztán visszarendelték a DVSC-hez.

Ott az elmúlt idényben nem sok játék lehetőséget kapott. Hétfő óta Nyíregyházán gyakorol.

 

- Egy hete gyakorolsz Nyíregyházán, hogy érzed magad?

- Őszinte leszek, azt nem gondoltam, hogy ilyen zökkenőmentes lesz a beilleszkedés. Azt pontosan tudtam, hogy mit lehet várni Szentes Lázártól, mert dolgoztam vele egy évet Debrecenben. Azóta még több tapasztalatot szerzett. Nem vagyok már fiatal játékos, de azért egy új csapatnál, új városban mindig eltart egy ideig a beilleszkedés. Itt nagyon könnyen ment. Úgy éreztem, hogy szívesen fogadtak a társak. Remélem ez továbbra is így fog menni, és a közönség is hasonlóan fogad. Nagyon örülök, hogy ide jöttem. Debrecenben is maradhattam volna valamivel több pénzért. A szurkolók is szerettek ott, a csapathoz is kötődtem, a bajnoki sikerek is emlékezetesek, de hosszú ideje nem kaptam játéklehetőséget. Harmincnégy évesen is játszani akarok, nagyon szeretem a focit. Úgy érzem jó helyre kerültem, jól érzem itt magam. A feleségem is meghosszabbította a szerződését a debreceni női kézilabda csapatnál, így vele és égy éves lányunkkal Natasával is sokat lehetek együtt.

 

- Az információk szerint a szerződésedhez csak a két klub közti megegyezés hiányzik.

- A DVSC-nél most beszéltem Szima Gáborral, és úgy tudom nagyon közel van a két klub álláspontja, így remélem nem lesz probléma. Hamar lezárulhat az ügy, és ősztől már Szpariban focizok.