Bravúros hajrá Sopronban

A döntetlen eredménynek a Sopronba költöző Aczél csapat nem örült, míg a Révész legénység jó szívvel emlékezhet a bravúros hajrára.
REAC – Nyíregyháza Spartacus 2-2 (0-0)
Soproni Liga, 18. forduló
Sopron, 1000 néző, vezette: Pánczél
REAC: Szántai - Dinka, Rása, Horváth G., Sallai - Kőhalmi, Varga Z., Somorjai, Dancs (Kovács Balázs 84.p.) - Torma (Selei 64.p.), Nyerges
Nyíregyháza: Illyés - Zaleh (Miskolczi 84.p.), Cséke (Kovács Béla 76.), Bagoly, Perényi - Mboussi - Lippai, Ramos, Granát (Vukadinovic 64.p.) - Szilágyi, Dosso
Gólszerzők: Nyerges (58.p.), Torma (62.p.), illetve Kovács B. (82.p.), Dosso (86.p.)
Sárga lap: Rása (60.p.), illetve Ramos (57.p.), Perényi (90.p.)

A rákospalotaiak először fogadtak vendégeket Sopronban. Ez meg is látszott az első félidőben, Tormáék nem igazán érezték otthon magukat. A félpályánál passzolgatták a labdákat, de nem tudtak előre jutni, mert Mboussi és Ramos már a középpályán hatékony védőőrizetbe vette Tormát és Nyergest. Az így elcsent labdákból indítottuk a támadásainkat, és középről is gyakran támadtuk Szántai kapuját. Dosso és Szilágyi gyors elfutásai rendre veszélyt jelentettek. Az első negyvenöt percben, három gólszerzési lehetőséget is kialakított a Szpari, de egyiket sem sikerült értékesíteni. Hogy nem adódott még több lehetősége Dossonak és Szilágyinak, azt a pontatlan középpályás játék akadályozta meg.

A második félidőre, Bagoly Gabiék előbbre tolták a védekező vonalat, de Aczél Zoltán csapata is láthatóan aktívabban és otthonosabban kezdett focizni. A Spartacus védelmének megingásait a két palotai csatár Nyerges és Torma használta ki.
Az első gólnál egy előreívelésre Nyerges rajtolt a legkedvezőbb pozícióból, Perényi oldalról nyargalt utána, Illyés a kapujából rontott ki, de a két játékosunk egymással ütközött, így Nyerges kaparintotta meg a labdát, húszról az üres kapura emelt, Cséke a kapu előtt még beleért fejjel a labdába, de nem tudott menteni. A második gólnál Torma ugrott ki a leshatárról -vagy azon túlról- a kapuig vezette a labdát, és tíz méterről belőtte.
A játéknak ebben a szakaszában mindkét kispadnál a leshelyzetek megítélése adott okot a vitákra. Révész Attila a REAC második góljánál hiányolta az asszisztens lengetését, míg Aczél egy Torma kiugrásnál kifogásolta a zászló emelést.
A két gól után a sopron-rákospalotai csapat átengedte a kezdeményezést a Szparinak, és megszállta saját térfelét. A hajrá kezdetéig úgy tűnt sikeres lesz a REAC taktikája.
Ekkor azonban Ramos jól ugratta ki a csereként pár perce pályára lépett Kovács Bélát, aki köszönte a lehetőséget, és pimasz gólt lőtt Szántainak. Középpályásunk a tizenhatos előtt érte el az indítást, a védője mellett elvitte a labdát, a tizenhatoson belül járt, amikor Szántai érkezett, Kovács ellőtte a labdát a kapus lába között és az a hálóban landolt.
Négy perc múlva egy szögletet követően Dosso egyenlített, de ebben a vélhetően még az előző gól miatt bosszankodó Szántai is benne volt.
Slusszpoénra is nyílt lehetőség. Az utolsó percben Szilágyi passzolhatott üresen érkező játékostársának középre, de Pánczél szabálytalannak látta a labdaszerzést. Az utolsó utáni percben Rása puskázott el egy kecsegtető lövési lehetőséget.
A döntetlen eredmény reális, de ennek a Sopronba költöző Aczél csapat nem örült, míg a Révész legénység jó szívvel emlékezhet a bravúros hajrára.

Aczél Zoltán: - A hajráig úgy tűnt, hogy jól sikerül a soproni premierünk. Az egyenlítés után azonban már örültem a döntetlennek is.
Révész Attila: - Az első félidőben közelebb álltunk a gólszerzéshez, de a végén a döntetlennek is örültünk. Az mindenesetre nagyon biztató, hogy a két kapott gólra is volt válaszunk az utolsó tíz percben.