Charles is hazautazik

A Szpari vezetése és Tomas Charles közös megegyezéssel felbontotta a játékos szerződését, már decemberben érkezhetnek új játékosok.
A Nyíregyháza Spartacus és Tomas Charles közös megegyezéssel szerződést bontott, tudtuk meg Banka Zsolt klubigazgatótól, a játékos a hétvégén hazautazik Argentinába.

Az okokról Révész Attila a következőket nyilatkozta:
- Tomastól azt vártuk, hogy kondicionálisan megerősödik, de ebben nem jutott előre. Úgy látjuk, hogy Rojas távozásának híre sem tett jót neki, nehezen szokta meg az itteni légkört. A döntést takarékossági okok is indokolták. Úgy gondoljuk, hogy a junior játékosok közt is vannak olyan focisták, akik pótolhatják őt. A téli idényben elsősorban a hiányposztokra kell hoznunk játékost, így csatárt és középpályást kell igazolnunk.
Említettem a juniorokat, őket természetesen figyeltük az őszi NB-III-as meccseken. Már ezen a héten többen csatlakoznak a felnőtt kerethez, most Jeddi, Orgován, Tóth és Nagy Dávid edz velünk. A téli szünet kezdetekor Balogh Zoltánnal és Szatke Zolival egyeztetve döntünk arról, hogy kik fognak velünk készülni.

- Szó volt arról, hogy további ghánai focisták is érkeznek próbajátékra. Mikor jönnek?
- Még magyar vízumra várnak Németországban. Sajnos a négy játékos közül egyet már elvitt közben egy másik európai klub.
Továbbra is mindent megteszünk a keret megerősítésért. A hétvégén több száz kilométert utaztunk a klub vezetőivel, külföldön is jártunk. Meccseken voltunk játékos nézőben. A jövő hétvégére még hosszabb utat tervezünk, amikor újabb focistákat fogunk személyesen is megfigyelni. Okulva a nyáron történtekből, biztosra akarunk menni. Most annyit mondhatok, hogy van több kiszemeltünk vagy olyan focista, akit menedzsere ajánlott, őket fogjuk megnézni.
A tavaszi liga kupa sorozatban minden mérkőzésen játszhat két szabadkártyás státuszú focista. Már decemberben lesz három liga kupa meccsünk, ezt a lehetőséget ki akarjuk használni. Azt már szinte biztosra mondhatom, hogy egy kapus érkezik majd próbajátékra decemberben. Ő vele már nyáron tárgyaltunk, de akkor nem volt időnk megegyezni.
Terveink közt szerepel fiatal kameruni játékosok megfigyelése, ezért elképzelhető, hogy december végén George-zsal elmegyünk az afrikai országba, ahol foci akadémiákat fogunk végiglátogatni.