Cladio hatezer perce piros-kékben -2009.12.15.-

Cladio Cornaci Szpariban töltött éveinek eseményeit foglaljuk össze számokban.

Cladio Cornaci 2006. júliusában kötött szerződést a klubunkkal, a 34 éves védőjátékost küzdeni tudása és harcossága miatt hamar megkedvelte a nyíregyházi publikum.

 

A védő játékos 69 Szpari bajnoki meccsen lépett pályára, összesen 5996 percet töltve a gyepen. Néhány kivételtől eltekintve kezdő ember volt, és végig is játszotta a kilencven percet. Hét gólt szerzett a hatvankilenc bajnoki találkozón.

 

Nem vitás, hogy a 2006-2007-es bajnoki szezon volt a legsikeresebb éve Nyíregyházán. Az NB II.-es bajnoki cím megszerzésében jelentős – mondhatni kiemelkedő- érdemei voltak. Abban a bajnoki évben a Szpari játékosai közül ő játszott a legtöbbet (2411 perc), huszonhét meccsen szerepelt és mindig kezdőként lépett pályára. Négy gólt is szerzett. Például Orosházán a tavaszi idény nyitón is az ő szabadrúgásából nyert a Szpari 0-1-re. Talán mégsem a négy gólja a legemlékezetesebb ebből a szezonból, sokkal inkább egy gólpassza: a bajnoki cím megszerzését jelentő, Vecsés ellen fejelt gólt megelőző beadása, amit Montvai bólintott a hálóba.

 

Az NB I.-ben is sikerrel folytatta nyíregyházi pályafutását, a még jobb folytatást sérülései akadályozták.

Az első magyarországi élvonalbeli bajnoki évében 21 meccsen –hússzor kezdőként- 1810 percet focizott. Két gólt szerzett, mindössze öt sárgát gyűjtött a fegyelmezett játékáról is ismert hátvéd.

A tavalyi bajnokságban tizenhat találkozón szerepelt és 1385 percet töltött játékkal, egy gól szerzett. Ősszel öt mérkőzésen 390 percig volt a pályán.

Az élvonalban összesen 42 alkalommal focizott, 41-szer a kezdőben kapott helyet és három gólhoz juttatta a Szparit.

Kétségtelen, hogy ezzel az eredmény sorával beírta magát a Szpari történelemkönyvébe. A Nyíregyháza Spartacus legsikeresebb légiósai sorába "verekedte be" magát.