Csak a pontmentésre futotta

 

Szombaton este döntetlent játszott a Szpari Rákospalotán. - Nyíregyháza - Spartacus - szpari.hu

 

REAC–Nyíregyháza Spartacus 1–1 (1–0)

Budai II László Stadion, 500 néző, vezette: Bognár (Kovács Z., Huszár)

REAC: Szántai – Kovács B., Pomper, Ambrusz, Sallai B. (Cseri, 73. p.) – Kőhalmi, Erős, Pintér, Jeremiás (Dancs R., 65.p.) – Torma (Varga, 73.p.), Nyerges

Vezetőedző: Hevesi Tamás
Nyíregyháza Spartacus: Illyés – Perényi, Mboussi, Goia, Cornaci (Lakatos I., 69.p.) – Zabos (Minczér, 62.p.), Hegedűs, Imediashvili (Dosso, 59.p.), Ramos – Stojkov, Apostu

Klubmenedzser: Révész Attila.
Gólszerző: Pomper (25.p.), Hegedűs T. (72.p.).
Sárga lap: Kovács B. (19.p.), Szántai (30.p.), Perényi (38.p.), Goia (52.p.), Kőhalmi (57.p.), Dancs (76.p.), Hegedűs (80.p.), Pintér (87.p.)

Hevesi Tamás: – Tudtuk, hogy a nyíregyháziak jó támadókkal rendelkeznek, erre fel is készültünk. Mindkét csapat nyerhetett volna, végül 1–1 kerekedett ki a mérkőzésből.
Révész Attila: – Nagyon gyenge mérkőzés volt. Főként az első félidőben lélektelenül, akarat nélkül játszottunk, ismét a legjobbnak vélt játékosaink mondtak csődöt, betliztek.

 

 

Mindkét csapat szakvezetői azt várták, hogy a játékosaik teljes gőzzel hajtanak az első győzelemért. Nem így történt, aki negyedórás késéssel érkezett, az sem maradt le semmiről, ennyi idő után láthattuk az első kapuralövést. Stojkov – Zabos passzával ugrott ki- a tizenhatosról senkitől sem zavartatva lőhetett, de kapu mellé ment. A hazaiak egyből reagáltak: jelezték, ilyenre ők is képesek. A kontra akció végén Nyerges hozta helyzetbe Tormát, ő tizenhétről durrantott mellé, de ez volt a veszélyesebb próbálkozás. A két próbálkozás után sem lett élénkebb az iram. A Szpari birtokolta többet a labdát, míg a fővárosiak kontra lehetőségekre számítottak. A 26. percben rúghatta első szögletét a REAC, és ezt értékesítették is. Jeremiás beívelését Illyés ütötte ki a mezőnybe, a tizenhatosnál Pomper érkezett,és a kapu bal felső sarkába bombázta a labdát. A gól után kicsit élénkült az iram, a nyírségi csapat birtokolta többet a labdát, de sok volt az elrontott átadás, amivel a kontrára áhítozó hazaiak esélyeit növelték. Ebben az időszakban Stojkov került a legközelebb a gólszerzés lehetőségéhez, ismét Zabos hozta helyzetbe, de ezúttal 12 méterről lőtt mellé.

A második játékrészben megélénkült az iram, és továbbra is a Spartacus vezethette az akciókat, de a nyírségi támadások továbbra is pontatlanok maradtak. Az ellentámadás lehetőségeit kihasználó REAC változatossá tette a meccset. A nyíregyházi csatárok eredményessége az után sem változott, hogy az Imediashvili helyett érkező Dossoval együtt már hárman is a pályán voltak. Az egyenlítő gólt az amúgy védekező feladatokkal megbízott Hegedüs szerezte, lövése a kapus előtt lepattant, majd a hálóba vágódott. Stojkov harmadik nagy helyzetét is elpuskázta, Goia labdájára rajtolt jól, tisztára játszotta magát, majd hét méterről mellé durrantott. A hajrára nyílttá vált a játék, de mindkét oldalon sokat hibáztak a játékosok, és emiatt a lehetőségek kihasználatlanok maradtak. A látottak alapján nem csodálható, hogy mindkét együttes nyeretlen tavasszal.