Cséke Gyuri a Vasas ellen debütál

Féléves korában volt először Szpari meccsen, hogy édesapját meglesse, de erre már nem emlékszik, holnap mutatkozik be először tétmeccsünkön a „kis” Cséke.
A Szpari nyolcvanas évek eleji aranycsapatának állandó tagja volt Cséke György. Fia, az ifjabb Cséke György 1983. április 7-én született, a Szpari harmadik élvonalbeli idényében. Természetes, hogy a fiú is focista lett. A „kis” Cséke a nyíregyházi utánpótlásban nevelkedett, aztán több csapatban is játszott a második és harmadik vonalban. Nyáron visszakerült nevelő egyesületébe.

- Mikor voltál először a Szpari mérkőzésén- kérdeztük a hátvédünket.
- 1983 tavaszán születtem, szerintem októberben vagy novemberben vittek el először Szpari meccsre, de arra már nem emlékszem. A kilencvenes évektől szinte minden meccsen ott voltam, apu búcsú mérkőzésén is, ami 1990-ben a Szeged ellen volt. Ha jól emlékszem 3-1 lett a vége.

- A nyári szünetben majdnem Diósgyőrbe igazoltál, de aztán hívott Révész Attila, és idekerültél. Szívesen jöttél a Szparihoz?
- Természetesen, hisz gyerekkoromtól ezt akartam. Azt hiszem nem is kell magyarázni, hogy mennyire kötődök a Szparihoz.

- Mennyire foglalkoztat a holnapi mérkőzés?
- Várom, hogy szerepelhessek a csapatban. Volt egy sérülésem, ami miatt meccs hiánnyal küzdök, de remélem, hogy ez nem fog már meglátszani a holnapi játékomon. Készülök nagyon a bemutatkozásra. Természetesen minden meccsre úgy megy ki a focista, hogy győzni szeretne, nálam ez az elvárás most megsokszorozódik.

- Ebben az összeállításban nem sokat játszottatok együtt, tétmeccsen egyáltalán nem. Képesek lesztek bizonyítani, hogy ez ugyanaz a csapat?
- Nálunk most nincs első és második csapat. Mindenkinek van esélye arra, hogy bekerüljön a kezdőbe. A pályán győzelemmel kell bizonyítanunk, hogy helyünk van a csapatban. Ez most szinte mindannyiunk számára nagy lehetőség, hogy bizonyítsunk.

Azt mondanunk sem kell, hogy a lelátón az idősebb Cséke György is ott lesz, aki 75 élvonalbeli meccsen húzta magára a Szpari mezt.