Dacból kezdett újra focizni

Moldovan Tibor személyében új csatár érkezett Nyíregyházára. Tizennyolc éves korában abbahagyta a focit.
Mikor egy barátja megjegyezte neki, hogy egy jobb csapatba be sem férne, akkor dacból kezdett újra focizni. 2004-ben Cipruson -pont a magyar csapat ellen- már a román válogatottban is szerepelt.

Moldovan Tibor Marosvásárhelyen született, és a helyi korosztályos gárdákban focizott, már akkor tehetségesnek tartották, de tizennyolc évesen otthagyta a focit.
- Abbahagytam, mert nem akartam többet focizni. Nem tetszett a foci akkor, vagyis inkább nem tetszettek az emberek, ahogy viselkedtek velem. Haza mentem és ültem otthon- mondja a Szpari új csatára.
- Hogy kerültél vissza a pályára? Visszacsaltak?
- Nem, Vásárhelyen egy barátaimmal beszélgettünk a fociról. Szóba került, hogy én is játszottam, és nem is rosszul. Erre valaki a társaságból megjegyezte: Egy komoly csapatba be sem férnél! Akkor döntöttem úgy, hogy csak azért is bebizonyítom: jó csatár vagyok. Elsősorban magamnak, és azoknak is akik nem hittek bennem.
Elmentem Dicsőbe a harmadik ligás csapathoz. Onnan Gyulafehérvárra kerültem, az már másodosztályú együttes volt. Abban az évben megnyertük a bajnokságot, és felkerültünk az első ligába. A következő évben is ott maradtam. A gyulafehérvári csapatnál mindkét idényben házi gólkirály voltam. Onnan kerültem a Dinamóhoz, Bukarestbe. Ott nem sok lehetőséget kaptam, csereként léptem pályára. De rúgtam egy gólt, és pont a gyulafehérvári csapatnak, ők ki is estek abban az évben. Egyik szemem sírt a másik nevetett.
Akkor keresett meg a Debrecen, játszottam is náluk a nyári felkészülés alatt, de azt mondták drága vagyok, és nem tudtunk megegyezni. Akkor hívtak Constancába, két évig ott fociztam. Ott is házi gólkirály voltam az első évben, rúgtam gólt Intertotó kupameccseken. A mostani idényben nem éreztem ott túl jól magam. Ide hívtak, és mivel megtudtak egyezni a vezetők jöttem is.
- Ismered a magyar focit?
- Nem nagyon ismerem, őszintén szólva jobban szeretek játszani, mint meccset nézni –nevet nagyot a csatár- Úgy tudom, hogy a román első liga nívója talán kicsit erősebb, de majd meglátjuk.
- Azt látható, hogy kedveled a focit, a góllövés motivál igazán?
- A góllövés és a játék is. Az is, ha gólpasszt tudok adni. Pár napja kerültem ide, remélem hamar megtanulom a csapat játékát, és ők is megszokják az én stílusomat. Eddig jól fogadtak, jól érzem itt magam, és köszönöm is ezt mindenkinek. Remélem sok gólt rúgok majd, és a közönség is elfogad itt Nyíregyházán.