Détári: Nyernünk kell hazai pályán!

Détári Lajos a szpari.hu-nak elmondta: "Eddig csak egy pontot sikerült szereznünk, szombaton be kell gyűjteni a három pontot."
Labdarúgó NB-I. 4., forduló, augusztus 11., szombat, 19.00
FC Sopron – Nyíregyháza Spartacus
Vezeti: Mészáros (Viszokai, Szécsényi)

Détári Lajost kérdeztük telefonon, mit vár a szombati találkozótól?
- A három eddigi bajnoki közül a legutóbbin játszottunk gyengébben. Bár az első kettőn összesen csak egy pontot szereztünk, de akkor jobban fociztunk. Most hazai pályán mindenképpen győznünk kell, be kell gyűjteni a három pontot. Nem lesz könnyű, hisz a Szpari két meccsen hat pontot szerzett, és eddig nem kapott gólt.

- Tajti József a Vasas elleni meccs után azt mondta, hogy az első félidőben a középpályán jól játszott a csapat.
- Egy fiatal, most alakuló együttes a miénk. Így még előfordulnak formaingadozások. De hazai pályán mindenképpen győzelem a cél.

- A hét elején a sajtó sokat foglalkozott a Vasas elleni vereség utáni nyilatkozatokkal. Mind az Önével, mind a tulajdonos Vízer úréval. Az öltözőben is téma volt ez?
- Az egy dolog, hogy a sajtó mit ír. Egy-egy szót, kijelentést, mondatot is felkapnak, hogy érdekesebb legyen az írás. Mi nem foglalkozunk az öltözőben ezekkel. Az egy másik dolog, hogy megbeszéltük az utolsó meccsünkön történteket.

- A héten arról is érkeztek információk, hogy akár két új csatárt – a portugál másodosztályból érkező szerb Belicet és a tavasszal a Lokinál focizó Tchanát- is leigazolhatják. Megegyeztek velük?
- Még nem tudok véglegeset mondani, ma estére várható döntés.

- Látta már ebben az idényben a Szparit focizni?
- Nem, még nem láttam az új nyíregyházi csapatot, de vannak információim.

- A két csapat legutóbb a 2004-2005-ös bajnokságban játszott egymás ellen. Akkor pont Ön ült a Szpari kispadján.
- A labdarúgás ma már ilyen, most itt dolgozom, az a feladatom, hogy sikeresen szerepeljen a soproni csapat. Mondom győzni akarunk, de tudjuk, hogy nem lesz könnyű a dolgunk.