Döntetlen a Honvéd ellen
A Honvédot fogadta a Szpari a Sóstói úti műfüves pályán, a mérkőzés 1-1-es döntetlenre végződött.
Nyíregyháza Spartacus - Budapest Honvéd 1–1 (1–0)
Liga Kupa, tavaszi sorozat, C csoport, ötödik forduló
Nyíregyháza, Városi Stadion, műfüves pálya, 400 néző, vezette: Szabó Sándor (Ring, Fehér)
Nyíregyháza Spartacus: Illyés – Sipos T. (Zaleh, a szünetben), Orgován, Cséke, Perényi – Miskolczi, Mboussi - George, Lippai (Dosso, 55.), Granát – W. Silva (Vukadinovics, 63.)
Klubmenedzser: Révész Attila
Budapest Honvéd: Borel – Gebro, Pomper, Benjamin, Vincze Z. (Szöllősi, a szünetben) - Dobos (Fritz, a szünetben), Berdó, Esad, Bojtor - Koós, Abass (Varga Cs., 66.)
Vezetőedző: Supka Attila
Gólszerző: Granát (41.p.), Fritz (81.p.)
Kiállítva: Mboussi a 71. p., 2. sárga lap
Sárga lap: Mboussi, Borel 67.p., Miskolczi 79. p.
A mérkőzés első húsz percében kiegyenlített játék folyt a pályán, Abass ollózása a 17. percben a kapufán csattant. Ettől kezdve egyre inkább fölénybe került a Szpari, és három nagy helyzet is adódott a vendég kapu előtt, de kimaradtak a lehetőségek. Aztán Granát szemfülességének, és gyorsaságának köszönhetően megszereztük a gólt. A Győrből érkezett fiatal csatár tétmeccsen az első találatát szerezte a Szpariban.
A második játékrészben is inkább a Spartacus volt aktívabb, de gólt nem sikerült szerezni. Mboussi az első sárgát a kapu előtti -rögzített helyzetnél- helyezkedés után kapta, mert az egyik vendég játékos a földön maradt. Úgy tűnt a játékvezető sem tudta pontosan mi történt, de végül sárgát adott a csapatunkban tétmeccsen most bemutatkozó kamerunianak. Pár percre rá egy szabálytalanság után újabb sárgával bűntette.
A Szpari ezt követően sem állt be védekezni. A vendég gól előtt Illyés és Zaleh nem értették meg egymást, egymásra vártak a közbeavatkozással, amit Fritz kihasznált. A hajrára a mérkőzés többi részében jól teljesítő védelmünk szellősebbé vált, így a vendégek előtt is adódott gólszerzési lehetőség, de ők sem tudták értékesíteni.
Liga Kupa, tavaszi sorozat, C csoport, ötödik forduló
Nyíregyháza, Városi Stadion, műfüves pálya, 400 néző, vezette: Szabó Sándor (Ring, Fehér)
Nyíregyháza Spartacus: Illyés – Sipos T. (Zaleh, a szünetben), Orgován, Cséke, Perényi – Miskolczi, Mboussi - George, Lippai (Dosso, 55.), Granát – W. Silva (Vukadinovics, 63.)
Klubmenedzser: Révész Attila
Budapest Honvéd: Borel – Gebro, Pomper, Benjamin, Vincze Z. (Szöllősi, a szünetben) - Dobos (Fritz, a szünetben), Berdó, Esad, Bojtor - Koós, Abass (Varga Cs., 66.)
Vezetőedző: Supka Attila
Gólszerző: Granát (41.p.), Fritz (81.p.)
Kiállítva: Mboussi a 71. p., 2. sárga lap
Sárga lap: Mboussi, Borel 67.p., Miskolczi 79. p.
A mérkőzés első húsz percében kiegyenlített játék folyt a pályán, Abass ollózása a 17. percben a kapufán csattant. Ettől kezdve egyre inkább fölénybe került a Szpari, és három nagy helyzet is adódott a vendég kapu előtt, de kimaradtak a lehetőségek. Aztán Granát szemfülességének, és gyorsaságának köszönhetően megszereztük a gólt. A Győrből érkezett fiatal csatár tétmeccsen az első találatát szerezte a Szpariban.
A második játékrészben is inkább a Spartacus volt aktívabb, de gólt nem sikerült szerezni. Mboussi az első sárgát a kapu előtti -rögzített helyzetnél- helyezkedés után kapta, mert az egyik vendég játékos a földön maradt. Úgy tűnt a játékvezető sem tudta pontosan mi történt, de végül sárgát adott a csapatunkban tétmeccsen most bemutatkozó kamerunianak. Pár percre rá egy szabálytalanság után újabb sárgával bűntette.
A Szpari ezt követően sem állt be védekezni. A vendég gól előtt Illyés és Zaleh nem értették meg egymást, egymásra vártak a közbeavatkozással, amit Fritz kihasznált. A hajrára a mérkőzés többi részében jól teljesítő védelmünk szellősebbé vált, így a vendégek előtt is adódott gólszerzési lehetőség, de ők sem tudták értékesíteni.