Döntetlen a keleti rangadó

Döntetlen született a keleti rangadón, a jó hangulatú mérkőzésen Apostu egyenlített, a hajrában a három pontot is megszerezhette volna a Szpari.

Nyíregyháza Spartacus – DVSC-TEVA 1-1 (0-1)
Soproni Liga, 4. forduló
Nyíregyháza, 7000 néző. Vezette: Szabó Zs. (Kispál, Pápai)
Nyíregyháza: Lazareanu – Perényi, Mboussi, Goia, Cornaci – Minczér (Ramos68.), Hegedűs - Miskolczi, Zabos (Bárányos 74.), Dosso (Shevel 65.) - Apostu
DVSC: Polekszics – Bernáth, Mészáros, Szűcs, Takács – Demjén (Dombi 72.), Kiss, Leandro, Czvitkovics (Szakály 55.) – Oláh (Kerekes 63.), Rudolf
Gól: Leandro (28.), Apostu (50.)
Sárga lap: Bernáth (41.), Miskolczi (43.), Mboussi (45.), Takács (48.), Minczér (53.), Szűcs (54.), Goia (72.)

A mérkőzés vendég rohamokkal indult, de néhány perc után kiegyenlítetté vált a játék, és kapuk ritkán kerültek veszélybe. A DVSC előreívelésekkel próbálkozott, ezeket lefülelték a védőink vagy lesre futottak a debreceni csatárok. A másik oldalon ekkor Zabos és Minczér voltak a legaktívabbak, Dosso előbb a bal, aztán a jobb oldalon próbált a védők mögé kerülni, de a vendégek nagyon vigyáztak rá. A Szpari kezdett fölénybe kerülni 25 perc eltelte után. Ezt egy nagy helyzet is jelezte, Apostu otthagyta a két középső védőt, egyedül tört kapura, 12 méterről szánta el magát lövésre, jól helyzte a labdát, de Poleksic nagy bravúrral kiütötte. A következő akciót a vendégek vezették, az egy bedobással végződött, ennek elvégzése után Leandrohoz került a labda, aki szép mozdulattal 17 méterről a kapuba lőtt. A Szpari támadott a félidő végéig, de nem tudtak a kapuhoz jutni a játékosaink.

A második játékrészt is Miskolcziék kezdték jobban. A középpályás szögletét Apostu fejelte a Loki kapujába. Az egyenlítés után néhány perccel ismét a debreceniek vették át az irányítást. Ekkor a középpályán Hegedüs védekezett aktívan, és a védelem Mboussi vezérletével megállította Rudolfék próbálkozásait. A válasz rendre az Apostuhoz ívelt labdákkal indult, aki gólja után láthatóan nagy kedvvel focizott, annak ellenére, hogy többen is vigyáztak rá.

A hajrát Kerekes fejese nyitotta meg, de a labda elkerülte Filip kapuját. Az utolsó percekben egyértelműen a Szpari diktált, két nagy helyzet is kimaradt, és ekkor már a vendégek örülhettek, hogy megszólalt a meccs végét jelző sípszó.

 

Révész Attila: - Az első félidőben inkább mezőnyjáték folyt, nem tudtak lehetőségeket teremteni a vendégek, de egy hibánkat kihasználva egy szép egyéni megoldásból vezetést szereztek. A változatos második félidő hajrájkában akár a győzelmet is megszerezhettük volna. A legfontosabb, hogy egy nagyon harcfos hazai csapatot láthatott a szurkolótáborunk.

Herczegh András: - Egy küzdelmes, bár nem nagyon színvonalas mérkőzésen a hazai egyenlítés után mi kockáztattunk. Ezt nem sikerült gólra váltani, és a hazaiak éltek a kontrák lehetőségeivel, így változatos lett a játék.