Döntetlen a lilákkal -2010.04.17.-
Nyíregyháza Spartacus - Újpest FC 2-2 (1-1)
Soproni Liga, 23. forduló
Nyíregyháza, 3500 néző
Vezette: Vad II. István, asszisztensek: Tóth Vencel, Tóth István
Nyíregyháza Spartacus FC: Ovsiyenko - Hurt (Andorka, a szünetben), Struhar, Stanisic, Bosnjak (Varga, 66.p.) - Miskolczi, Zabos (Pákolicz, 72.p.), Minczér, Abdelali - Homma, Bouguerra
Vezetőedző: Szentes Lázár
Újpest FC: Horváth - Takács, Vasailjevic, Rajczi (Varga, 76.p.), Simek, Tóth (Bordás, 40. p.), Vermes, Vaskó, Korcsmár (Foxi, 60. p.), Szokol, Barczi
Vezetőedző: Mészöly Géza
Gólszerző: Vermes 14.p., Bosnjak 42.p., Foxi 72.p., Andorka 76.p.
Kiállítás: Horváth 39.p.
Sárgalap: Rajczi 39.p., Vaskó 41.p., Minczér 71.p., Barczi 85.p.
A Szpari támadott a mérkőzés elején, Bouguerra helyzetbe is került, de a gólt vendégek rúgták és többször is a hazai kapufa mentett. Horváth a kiugró Bouguerrát a tizenhatoson kívül elgázolta, amiért piros lapot kapott (Bordás érkezett helyette), majd a szabadrúgást is értékesítette Bosnjak. A vendégeket ez sem törte meg és a második játékrészben is nyílt csata folyt. A lilák egy távoli átlövésből ismét vezetést szereztek. A Szpari egy szép támadásból egyenlített, de a három pontot nem sikerült kicsikarni.