Döntetlen a rangadón

O-2-ről egyenlített a Szpari a keleti rangadón, a DVTK továbbra is nyeretlen a Sóstói úton. - Nyíregyháza - Spartacus - - foci - szpari.hu

Nyíregyháza Spartacus – DVTK  2-2 (1-2)

Nyíregyháza, Városi Stadion, 5000 néző. Vezette: Bede Ferenc (Ring György, Tóth István)

Nyíregyháza Spartacus: Lazareanu – Belényesi (Miskolczi, 46.p), Goia, Mboussi, Perényi – Zabos, Hegedűs, Bárányos (Shevel, 63.p.), Ramos (Dosso, 69.p.) – Apostu, Stojkov

Klubmenedzser: Révész Attila.

DVTK: Köteles – Lakatos, Sebők, Milicic, Gohér – Ahodikpe (Bokros, 77.p.), Pintér, Sztanics, Lipusz (Homma, 55.p.) – Tóth M., Szabó V. (Vranesevics, 66.p.).

Gól: Milicic (5.p.), Tóth M. (16.p.), illetve Apostu (19.p.), Miskolczi (65.p.)

Kiállítás: Tóth M. (34.p.)

Sárga lap: Milicic (24.p.), Ramos (36.p.), Sebők (45.p.) 

 

 

A végig zuhogó eső ellenére rangadóhoz méltó hangulat fogadta a csapatokat. Nagy iramban kezdődött a játék, a Szpari támadott többet, de a vendégek sem elégedtek meg a védekezéssel. A diósgyőriek aktivitását az is jelezte, hogy három szögletet is kiharcoltak az első negyedórában. A DVTK élt a pontrúgás lehetőségeivel. Az első szögletet az ötödik percben rúgták, Gohér beadását Milicic fejelte a rövid sarokba. A tizenötödik percben ismét Gohér végezte el a jobb oldali szögletet, ezúttal is jól érkezett a labda a kapu előterébe, és az üresen maradt Tóth Mihály a hálóba bólintotta a játékszert. Kevesen számítottak ilyen kezdésre.

Az iram nem csökkent, a Szpari birtokolta többet a labdát. A tizenkilencedik percben sikerült is gólt szereznünk. Ramos beadását Stojkov csúsztatta tovább, a diósgyőri védelem késlekedett a közbeavatkozással. A lesipuskás Apostu mellett ez nagy hiba volt, csatárunk köszönte szépen a lehetőséget, lecsapott a labdára, és bevágta Köteles kapujába. Kilencedik gólját jegyezve már holtversenyben – Bajzáttal a góllövőlista élére lőtte magát.

Nem csökkent az iram, Stojkov lövését bravúrral hárította Köteles. A másik oldalon Lazareanu Lipusz lövését semlegesítette. A harmincnegyedik percben Tóth Mihály szándékos könyöklésért piros lapot kapott. A félidő hajrájában Zabos jobb oldali elfutásai és beadásai jelentettek veszélyt, de a középre tett labdákat a DVTK kivédekezte.

A második félidőben egykapuzott a Spartacus, negyedóra után a csereként beállt Miskolczi egy ritkán látható nagy lövéssel egyenlített. Révész Attila élve a cserelehetőségekkel,  mind a négy hadra fogható csatárunkat egyszerre játszatta. Ez sem vezetett eredményre, újabb gól már nem született. Támadóink nem voltak elég gyorsak ahhoz, hogy szétzilálják a védelmet.

Két esetben tizenegyesgyanús szituációban halt el a hazai támadás. Bede sípja egyszer néma maradt, egyszer a tizenhatoson kívülről rendelt el a szabadrúgást. Úgy tűnt, hogy a játékvezető mérlegel.

A kétgólos vezetésük ellenére a vendégek lehettek elégedettek a döntetlennel, amit közönségük hosszan ünnepelt. A Spartacus 0-2-ről felállt, és továbbra is veretlen a csapatunk hazai pályán a DVTK ellen. Már a hatodik egymást követő hazai bajnokin nem kaptunk ki.

 

Révész Attila: - 1-2-es állásnál úgy éreztem, hogy megfordítjuk a mérkőzést, de ez emberelőnyben sem sikerült, annak ellenére sem, hogy jól küzdöttünk.

Benczés Miklós: - Nagyon zaklatott, feszült hetünk volt, de ezt sikerült felednünk, méltóképpen fogadtuk az új edzőt, a tanár urat!