Döntetlen a ZTE-vel
Nyíregyháza Spartacus – Zalaegerszegi TE 1-1 (0-0)
Soproni Liga, 12. forduló
Nyíregyháza, 4000 néző vezette: Viezer Roland (Berettyán P., Vígh T.)
Nyíregyháza Spartacus: Illyés – Perényi, Mboussi, Goia, Cornaci – Miskolczi (Dosso, 75.p.), Bárányos (Shevel, 64.p.), Ramos, Zabos – Stojkov, Apostu
ZTE: Vlaszák – Kocsárdi, Miljatovics, Botis (Kovács G., 72.p.), Szamosi – Sluka, Máté, Davidov (Petneházi, 59.p.), Hajdú (Alomerovics, 85.p.) – Meye, Waltner
Gól: Waltner (53.p.), Stojkov 82.p.
Sárga lap: Davidov (31.p.), Cornaci (56.p.), Máté (83.p.) Meyé (90.p.)
Révész Attila: - A ZTE nagyom szervezetten védekezett, aminek nehezen találtuk az ellenszerét. Amikor a védelem mögé kerültünk a belőtt labdákat akkor is semlegesítette a két középső védő. Védelmünk hibájából gólt kaptunk, sikerült egyenlíteni, de ezúttal nem tudtuk megszerezni a győzelmet.
Csank János: - Féltem ettől a találkozótól, és a mérkőzés egyes időszakaiban ránk erőltette az akaratát a Nyíregyháza. A fordulópontot a gólunk után a Waltner kihagyott fejese jelentette. A mérkőzés hajrájában akadtak nehéz pillanataink.
Az első félidőben küzdelmes játék folyt a pályán, a vendégek már a középpályán agresszívan megállították a hazai akciókat. Igazán nagy lehetőség egyik kapu előtt sem adódott, mindkét oldalon egy-egy leshelyzetet vitattak a szurkolók, a vendégek lessel zárult akciója végén Meye a hálóba is talált, de érvénytelenítette Veizer.
A második félidőben rákapcsolt a hazai csapat, és egy szépségdíjas akciót is láthattunk. Goia negyven méteres passzára Bárányos a jobb szélen érkezett, a középpályásunk nem pepecselt a labda levétellel, kapásból középre passzolt Apostuhoz, aki a kapu mellé fejelt.
Még az akcióról tárgyltak a szurkolók a lelátón, amikor a szépségre, eredményességgel válaszolt Waltner, és közelről megszerezte a vezetést. Ehhez kellett a védelmünk hibája, Hajdú pontos centerezése is. A gól láthatóan megfogta a Szparit néhány percre, és a Hajdu Waltner páros újabb gólt is összehozhatott volna, de a zalai ék mellé fejelte a labdát.
Ez a helyzet jelentette a csapatunknak a hajrá kezdetét jelző kolompot.
A Szpari egykapuzott, a vendégek az időt húzták. Gól egy ideig nem esett vagy a beadás volt pontatlan vagy az ék maradt le a labdákról. Ismét mind a négy bevethető csatárt pályára küldte Révész Attila. Ezúttal Stojkov találta meg a rést a kapuba, hét méterről Vlaszák felett emelt a hálóba. Az akció a tizenhatosunktól indult, előbb kikényszerített gyors passzokkal, majd Dosso pontosan megjátszotta a bal oldalon futó Apostut, aki a tizenhatos vonalával párhuzamosan lőtte keresztbe a labdát a másik oldalra – nagyon jó meglátás volt-, ott Zabos érkezett, aki Stojkovhoz passzolt, a többit már írtuk.
A macedon csatárunkat nagyon feldobta a gól, és majdnem duplázott, néhány perc múlva tizenöt méterről pörgette a kapura a labdát, de a játékszer néhány centivel a jobb felső sarok felett hagyta el a játékteret. Az eredmény nagyjából megfelelt a meccs képének, bár egy kicsit pontosabb játékkal a hajrá sokkal tüzesebb lehetett volna.
A Szpari ebben a szezonban veretlen a Sóstói úton, és tavalyi Honvéd elleni bajnokitól számolva már hetedszer nem talált legyőzőre hazai pályán. Csak megjegyezzük a klub csúcs hazai pályán tizenhat meccses veretlenségi sorozat (1980. őszén az MTK elleni 1-1-el indult, és 1981. őszén a következő bajnokságban a Csepel elleni 1-0-al zárult). Egy éven keresztül nem nyert vendég a Sóstói úton. De több olyan sorozat is volt, amely már hosszabb volt hét mérkőzésnél, volt egy amely tizennégy találkozón át tartott.