Döntetlen az első tétmeccsen
Gól nélküli döntetlennel zárult a Liga Kupában a fővárosi és nyíregyházi fiatalok csatája.
MTK – Nyíregyháza Spartacus 0-0
Liga Kupa, A csoport, 1. forduló
Hidegkúti Nándor Stadion, 100 néző, 2009. július 22.
Vezette: Németh Ádám (Demeter János Márkus Tamás)
MTK: Szántai – Vági, Kornis (Ladiszlai, a szünetben), Kelemen, Forró (Janta, a szünetben), Bonifert (Kákonyi a 76.p.), Nagy T. (Gál a szünetben) , Hauser, Pál Sz., Nikházi, Könyves (Kis, a szünetben)
Vezetőedző: Garami József
Nyíregyháza Spartacus: Dénes – Csáki, Lakatos, Bakos, Varga K. - Müller Zs., Oláh D. (Markos, a szünetben) – Szilágyi (Farkas, a 60.p.), Batizi-Pócsi, Éles – Fekete (Matejkó, a 73.p.)
Vezetőedző: Szentes Lázár
Sárga lap: Gál 76.p. illetve Csáki József
Az első tétmérkőzést a Hungária körúton játszotta a csapatunk. A Liga Kupa mérkőzésen mindkét együttesben a fiatalok kaptak szerepet. Mindkét csapat kialakított egy-két nagy helyzetet a kilencven perc során, de ezek kimaradtak. A Szpari az ötvenedik percben volt legközelebb a gólszerzéshez: Szilágyi szép cselekkel a tizenhatosig vezette a labdát, majd Batizi-Pócsihoz passzolt, aki a kiinduló Szántai mellett ellőtte a labdát, de az centikkel elkerülte a hosszú sarkot. Mindkét együttesnek volt néhány veszélyes távoli lövése, de mindkét kapus jól teljesített és biztosan hárították ezeket.