Döntetlen Kispesten -2010.02.16.-

Az év első tétmeccsén döntetlent játszott a Szpari Kispesten.

Budapest Honvéd – Nyíregyháza Spartacus 1–1 (0–0)

Liga Kupa, középdöntő, A csoport, 1. forduló

Bozsik-stadion, műfüves pálya, 200 néző. Vezette: Vad II I. (Vígh T., Agócs J.)

Honvéd: Tóth I. – Tavars (Horváth A., 65.), Vukmir, Botis, Gohér – Coira, Hidi ,Akassou, Moreira (Bajner, 67.), Hajdú (Bojtor, 76.) – Palásthy

Vezetőedző: Massimo Morales

Nyíregyháza Spartacus: Ovsiyenko – Csáki (Minczér, 58.), Bakos B., Struhar, Bosnjak – Davidov, Müller, Miskolczi (Fekete Á., 66.), Abdelalli (Zabos, 71. p.) – Andorka, Lacalle (Batizi-Pócsi, 46., Oláh B., 80.)

Vezetőedző: Szentes Lázár

Gólszerző: Davidov (0–1) az 50., Palásthy (1–1) a 93. percben

 

A hazaiak a mérkőzés első harmadában meddő mezőnyfölényben fociztak, az első félidő hajrájára a Szpari kiegyenlítetté tette a játékot, és Andorka előtt gólszerzési lehetőség is adódott, de lövését védte a kapus, Abdelalli egy szabadrúgásból lőtt alig fölé.

A második játékrészben aktívabban kezdett a Spartacus, és hamar meg is lett az eredménye. Az ötvenedik percben Miskolczi passzolt Abdellalihoz, Nacim a jobb oldalon elfutott és centerezett, Andorka jól érkezett középen, de szorongatott helyzetben a visszapasszt választotta Davidovhoz, aki középről balra indult egy védőt kicselezett és 12 méterről a hosszú sarokba gurított. Ezt követően rendre a Szpari játékosai nyerték a párharcokat, de nem sikerült újabb gólig jutni. A hajrára a sok kényszerű csere –  Kovacevic (még a melegítésnél), Lacalle, Csáki, Batizi-Pócsi is megsérült- a hajrára megtörte a lendületet, de úgy tűnt a hazaiak nem tudják bevenni a kapunkat. Aztán a 93. percben egy jobb oldali –alapvonalhoz közeli- hazai bedobásból megszületett az egyenlítés. A bedobást egy kispesti játékos fejjel tovább csúsztatta, és a rövid oldalon az ötös sarkán érkező Palásthy elgurította a labdát, ami a hosszú sarokban kötött ki.

A Szpariban próbázó Lacalle Alfi -Sierra Leone-i állampolgár (egyszeres válogatott)-, focistaként Barcelonában nevelkedett. Legutóbb a török másodosztályban szerepelt, de egy sérülés miatt hosszabb időt kihagyott. A focista egy húzódás miatt a szünet után nem folytathatta a meccset. A fővárosban maradt, és holnap orvosi vizsgálaton vesz részt, utána döntenek arról, hogy tovább tesztelik-e a játékost.

 

A Liga Kupa következő meccsét Debrecennel játssza a Szpari. Mivel a DVSC jövő héten pénteken már bajnokin szerepel, ezért kedden lenne a hivatalos mérkőzés időpont. A két klub szóban már megegyezett abban, hogy a mérkőzést pénteken Debrecenben játsszák le. Ez utóbbi időpont akkor válik véglegessé, ha az MLSZ Versenybizottsága is rábólint.