Drámai csatában döntetlen született

Fordulatos mérkőzésen egy féltucat gól esett, de csak egy pontot szereztünk. - Nyíregyháza - Spartacus - szpari.hu

 

Nyíregyháza Spartacus – Kecskeméti TE-ERECO 3-3 (2-1)

Soproni Liga, 20. forduló

Nyíregyháza, 1500 néző

Vezette: Szabó Zs. (Kispál, Berttyán)

Nyíregyháza Spartacus: Illyés - Perényi, Hegedűs, Odrobéna, Cornaci - Zabos, Minczér (Miskolczi, 60.p.) Imedashvili, Ramos – Stojkov (Oláh, 81.p.), Apostu (Szilágyi, 67.p.)
Kecskeméti TE-ERECO: Mitrovic - Schindler, Gyagya, Koncz, Farkas - Csordás, Némedi, Savic, Yannick (Balog, 87.p.) - Montvai, Kormos (Menyhárt, a szünetben)

Gólszerzők: Imedashvili 7.p., Apostu 11.p., Miskolczi 87.p. Illetve Montvai (22.p., 92.p.), Yannick 48.p.

Kiállítás: Odrobéna (47.p.)

Sárga lap:

 

Révész Attila: - Az első húsz percben azt tettük, amit megbeszéltünk. A védelemből több kulcsjátékosunk is hiányzott, ami nagymértékben befolyásolta a csapat további teljesítményét.

Tomislav Simic: - A két bekapott gól után csak fogtam a fejemet, mert csapatom sorozatos hibákat vétett. Örülök, hogy fel tudtunk állni, a piros lap után sok helyzet így is kimaradt.

 

Először jött Nyíregyházára élvonalbeli mérkőzésre a Kecskemét. Csapatunknak a premieren csak a győzelem jelenthetett volna jó eredményt, mivel hazai pályán utoljára szeptemberben a Honvéd ellen nyertünk (3-0).

Úgy kezdődött a mérkőzés, hogy a szurkolóink kívánsága teljesülhet. A tizenegyedik percben már a második gólt is megszerezték a játékosaink. Az első találatnál Perényi szabadrúgásból, balról ívelhetett a kapu elé, a labda a kapuson is átszállt, a jobb oldalon érkező Imedashvili a kapuba fejelt, ezzel megszerezte első gólját piros-kék színekben. A második gól egy szép akció végén született, Ramos ugratta ki Stojkovot, a csatár kicsit hosszan tolta meg a labdát, és így lövése a kecskeméti hálóőrről kipattant. Mint ebben a bajnokságban már annyiszor, most is Apostu volt szemfüles, és jókor érkezve a hálóba lőtt. Bogdan a tizenkilencedik bajnoki meccset játszotta piros-kék színekben, és már tizenegy gólt szerzett. Így új csúcsot jegyez, egy bajnoki évben még egyetlen nyíregyházi csatár sem szerzett ennyi találatot. A százötvenedik élvonalbeli meccsén irányító középpályást játszó Zabos Attila vezérletével a Spartacus továbbra is támadásban maradt, a lilák kontrákra vártak, és ha alkalmuk nyílt rá, a széleken vezetett akciókból rendre veszélyesek voltak. Így meglepetésre nem a Szpari növelte előnyét, hanem a vendégek szépítettek. Csordás ugrott ki egy előre vágott labdával, a védelmünk asszisztálása közben az alapvonalig jutott, ahonnan a kapu elé ívelt. A másik oldalon érkező ex nyíregyházi Montvai közelről a hálóba fejelt. Továbbra is a Szpari birtokolta többet a labdát – az első 45 percben 56/44 % volt az arány-, de változatosabbá vált a küzdelem. Ebben a játékrészben már nem esett gól.

Drámai fordulat következett a 47. percben. Savic Montvait ugratta ki, a csatárt a tizenhatos előtt Odrobéna hátulról fellökte, alakítását Szabó Zsolt piros lappal „díjazta”. A büntetés ezzel még nem ért véget, a szabadrúgást Savic végezte el, a sorfalról kipattant a labda, amit a kapu bal felső sarkába bombázott Yanick.

Döntetlen és emberhátrány, hazai szempontból nagyon rossz előjelekkel folytatódott a meccs. A vendégek birtokolták többet a labdát – a második 45 percben 37/63 % volt az arány-, de középen nem tudtak a kapunk elé férkőzni, így ívelésekkel, és a széleken vezetett támadásokkal próbálkoztak. Csordás egyszer, Montvai többször is nagy helyzetbe került, de ezek kimaradtak vagy a kapufa mentett.

A csapatunk pontrúgásokból veszélyeztetett, de Imedasvili fejese fölé szállt, közeli lövését a kapus hárította. A hajrában már sokan elkönyvelték a döntetlent, de a csereként beálló Miskolczi nem. Szabadrúgásból, balról a tizenhatos vonalától óriási bombát küldött a léc alá. Miközben a szurkolóink az ember hátrányban küzdő, előnyt szerző csapatunkat ünnepelte, a játékvezető két percet hosszabbított. A ráadásban egy szöglet után lefejelt labdát Montvai kotort a hálóba, a vendégek pontot mentettek.

Csapatunk a tavaszi negyedik forduló, a harmadik hazai meccs után, szombaton három gólt szerezve, továbbra is adós maradt a győzelemmel.