Dunántúli túra
Siófok - Nyíregyháza Spartacus
Soproni Liga, 17. forduló (a fordulót korábbról elhalasztották)
Május 6. szerda. 19.00
Siófok, vezeti: Farkas Ádám, asszisztensek: Kelemen Attila, Fehér Gyula
A két csapat az élvonalban kilencszer találkozott eddig. A Siófok eddig még nem nyert ellenünk. 1999. őszén a Szpari 3-0-s gólkülönbséggel játék nélkül megkapta a három pontot, és a tavaszi meccset is Nyíregyházán játszottuk. Tavasszal a pályán is 3-0-ra nyertünk Nagy Sanyi, Dican és Csernijenko góljaival. Az ezt követő években a hazai meccseinken 3-1-re, 3-2-re, 2-0-ra nyertünk. Legutóbb augusztus 2-án szombaton a Szpari háromszázadik bajnoki meccsén találkozott a két együttes Nyíregyházán, a Szpari 1-0-ra nyert, Cornaci góljával.
Siófokon korábban két találkozó döntetlen volt (0-0, 1-1), 2007-ben Szilágyi góljával nyertünk 1-0-ra.
Tajti József az MTK ellen látta a siófoki csapatot játszani.
- Kellemetlen ellenfél a Balaton-parti együttes. A szerdai mérkőzés számukra az utolsó szalmaszál, és nyilván élni is szeretnének a lehetőséggel. Nekünk az a feladatunk, hogy ebben megakadályozzuk őket. Két napot töltöttem a csapattal, ez nem túl sok idő. Az nyilvánvalóvá vált, hogy elsősorban mentálisan kell helyre tenni a focistákat, hogy meg merjék csinálni azt amit tudnak. Ezúttal úgy döntöttem, hogy a kezdő tizenegyet csak a meccs előtt közlöm a játékosokkal, ezért ezt most nem fogom elmondani. A szurkolóink megértését kérem, de nem akarom, hogy a honlapról tudják meg az összeállítást a játékosaink.
A tervek szerint a korábbinál támadóbb szellemű csapatot küldünk pályára, de azt mondják a puding próbája, hogy megeszik. Szóval a pályán majd meglátjuk, hogy mi valósul meg ebből.
Eltiltott: Imedashvili David
Sérültek: Imedashvili, Cornaci (műtét utáni rehabilitáció, már teljes értékű munkát tud végezni), Odrobéna
Farkas Ádám a Bőcs elleni, hazai 4-0-ra végződött találkozónkat vezette, a Heves megyei játékvezető télen került az NB I-es keretbe.
A csapat szerdán nem utazik vissza Nyíregyházára, csütörtökön és pénteken Siófokon készülnek a szombati ZTE elleni meccsre.