Eddig 31 NB II.-es nevezés van – 2010.06.29.-
Az MLSZ Versenybizottsága mind a 31 klub nevezését elfogadta a 2010-2011-es másodosztályú bajnokságra. Mint ismert, az NB III. Tisza csoportjában bajnok Kemecse nem nevezett a magasabb osztályba. Így egy szabad hely maradt. Ennek a helynek a feltöltéséről az MLSZ július 6-án megválasztásra kerülő új elnöksége dönthet majd.
Ezt követően kerülhet sor a csoportok kialakítására.
A keleti (Dunától) csapatok száma tizenkettő:
Baja, Békéscsaba, Bőcs, Diósgyőr, Hajdúböszörmény, Kazincbarcika, Makó, Mezőkövesd, Nyíregyháza Spartacus, Orosháza, Vác, Vecsés
A nyugati csapatok száma kilenc:
Ajka, Barcs, Gyirmót, Kozármisleny, Kaposvölgye, Pécs, Szigetszentmiklós, Tatabánya, Veszprém
A fővárosi csapatok száma három:
BKV-Előre, Budaörs, REAC
NB I-esek II. csapatainak száma hét:
DVSC, Fehérvár, FTC, Győr, Honvéd, MTK, Újpest
A DVSC II-t nyilvánvalóan a keleti csoportba sorolják. Így a csoportunkban már csak három kiadóhely marad. Hogy ide kit osztanak be arról az MLSZ dönt, de a tartalék csapatokat vélhetően arányosan (amennyire lehetséges) osztják el a két csoport között. Így még két vagy három tartalék is ebbe a csoportba kerülhet.
A 2006/2007-es bajnoki évben az NB II. Keleti csoportjában bajnoki címet szerző Szpari a mostani mezőnyből a következő klubokkal találkozott:
Békéscsaba, Bőcs, Kazincbarcika, Makó, Orosháza Vecsés.
Akkori ellenfeleink közül a Fradi, a Kecskemét, a Szolnok azóta magasabb osztályban focizik. Baktalórántháza, Budafok, Jászberény, Jászapáti, Karcag, Tuzsér azóta alacsonyabb osztályba került.
Abban a bajnoki évben a Szpari húsz győzelemmel, kilenc döntetlennel és egy vereséggel (Jászberényben 3-2), 69 ponttal zárta a szezont. A csapat az első húsz fordulóban veretlen maradt.