Eddig 31 NB II.-es nevezés van – 2010.06.29.-

Az MLSZ Versenybizottsága mind a 31 csapat nevezését elfogadta az NB II.-es bajnokságra.

Az MLSZ Versenybizottsága mind a 31 klub nevezését elfogadta a 2010-2011-es másodosztályú bajnokságra. Mint ismert, az NB III. Tisza csoportjában bajnok Kemecse nem nevezett a magasabb osztályba. Így egy szabad hely maradt. Ennek a helynek a feltöltéséről az MLSZ július 6-án megválasztásra kerülő új elnöksége dönthet majd.

Ezt követően kerülhet sor a csoportok kialakítására.

 

A keleti (Dunától) csapatok száma tizenkettő:

Baja, Békéscsaba, Bőcs, Diósgyőr, Hajdúböszörmény, Kazincbarcika, Makó, Mezőkövesd, Nyíregyháza Spartacus, Orosháza, Vác, Vecsés

 

A nyugati csapatok száma kilenc:

Ajka, Barcs, Gyirmót, Kozármisleny, Kaposvölgye, Pécs, Szigetszentmiklós, Tatabánya, Veszprém

 

A fővárosi csapatok száma három:

BKV-Előre, Budaörs, REAC

 

NB I-esek II. csapatainak száma hét:

DVSC, Fehérvár, FTC, Győr, Honvéd,  MTK, Újpest

 

A DVSC II-t nyilvánvalóan a keleti csoportba sorolják. Így a csoportunkban már csak három kiadóhely marad. Hogy ide kit osztanak be arról az MLSZ dönt, de a tartalék csapatokat vélhetően arányosan (amennyire lehetséges) osztják el a két csoport között. Így még két vagy három tartalék is ebbe a csoportba kerülhet.

 

A 2006/2007-es bajnoki évben az NB II. Keleti csoportjában bajnoki címet szerző Szpari a mostani mezőnyből a következő klubokkal találkozott:

Békéscsaba, Bőcs, Kazincbarcika, Makó, Orosháza Vecsés.

Akkori ellenfeleink közül a Fradi, a Kecskemét, a Szolnok azóta magasabb osztályban focizik. Baktalórántháza, Budafok, Jászberény, Jászapáti, Karcag, Tuzsér azóta alacsonyabb osztályba került.

Abban a bajnoki évben a Szpari húsz győzelemmel, kilenc döntetlennel és egy vereséggel (Jászberényben 3-2), 69 ponttal zárta a szezont. A csapat az első húsz fordulóban veretlen maradt.