Eddig elégedett vagyok a játékosok hozzáállásával

A mai délutáni edzés után szólaltattuk meg a csapat vezetőedzőjét, Gálhidi Györgyöt. A szakvezetőnél elsősorban a felkészülésről, valamint a holnapi edzőmérkőzés felől érdeklődtünk.
- A felkészülés negyedik hetébe jár a csapat. A tervezetteknek megfelelően haladnak-e eddig a munkával?

Hála az időjárásnak és a jó pályaviszonyoknak, maximálisan tudjuk teljesíteni az eltervezett munkát. Ami viszont problémát jelent, hogy sajnos néhány játékos kisebb-nagyobb sérülésekkel küszködik. Reményeink szerint a hét közepére már rendbe jönnek, így Minczér, Jeremiás és Miskolczi is be tud majd kapcsolódni a munkába. Stevica is fokozatosan erősödik, így ő is hamarosan teljes értékű edzést végezhet.

- Az eddigi edzésmunkával, a játékosok hozzáállásával mennyire van megelégedve?

Tapasztalatom szerint a felkészülésnél soha nincsen probléma a játékosok hozzáállásával. Ez most sincs másképp, így eddig elégedett vagyok játékosaim edzésmunkájával. A probléma inkább akkor szokott jelentkezni, mikor már több szabadidejük van a játékosoknak.

- Említette már, hogy a felkészülés első 5 hete lesz igazán kemény a labdarúgóknak. Min vannak már túl, és mi vár még a játékosokra ebben az 5 hétben?

Eddig elsősorban az erőgyűjtés, az alap állóképesség fejlesztése állt a középpontban. Most ez specializálódott, és az elkövetkező két hétben a rövid sprintek, a gyorsaság, a ritmus fejlesztése lesz szem előtt. De természetesen most már a játékra, a taktikai feladatok begyakorlására is egyre nagyobb hangsúlyt fogunk fektetni

- Minden valószínűség szerint már nem lesz változás a keretben a télen. Mennyire teszi könnyebbé a munkáját, hogy 6 héttel a bajnokság kezdete előtt, már adva van a játékosállomány, amivel nekivághat a tavasznak?

Ez feltétlenül a csapatjátékunk hasznára lehet. Ráadásul sikerült minőségi játékosokkal megerősítenünk a keretet. Bagoly, Madar, Zabos és Montvai személyében rutinos játékosok érkeztek. (több száz NB I-es mérkőzés van a hátuk mögött) Madar Csaba és Bagoly Gábor ma edzettek velünk először, és már megfigyelhető volt, hogy az edzés, a játék minősége ugrásszerűen javult. Úgy gondolom, hogy az említett játékosok érkezésével nagyon kiegyenlítettek lettek az erőviszonyok, és most már nincs akkora fölényben a Ferencváros, sőt…

- A holnapi felkészülési találkozótól mit vár?

Nekünk, ebben az időszakban – napi 2-3 edzés mellett - picit erős ellenfélnek tűnik az aradi csapat. Viszont egyáltalán nem bánom, hiszen – ahogy a Loki ellen is- egy jó csapat ellen a srácok kiadják magukból a maximumot. Remélem most is így lesz. Az eredmény nem olyan fontos, a lényeg azon van, hogy mindent adjanak ki magukból a srácok, valamint alaptaktikai dolgokat is szeretnék már holnap viszontlátni a játékunkban.