Edzés után
Ma két edzése is volt a csapatnak. A második, délutáni volt a rövidebb, utána jutott idő rögtönzött elemzésre is.
A Szpari a már jól kialakult rendben készül a szombati mérkőzésre. Csütörtökön a megszokottak szerint délelőtt és délután is van gyakorlás. A délutáni edzés második szakaszában két csoportban dolgozott a csapat. Az egyik csoportot Tajti József vezényelte. A taktikai elemek begyakorlása volt a feladat, félpályán keresztbe játszott egymás ellen a ketté osztott keret.
A másik félpályán Brekk János a csatároknak tartott foglalkozást. Előbb Szilágyi Norbinak és George-nak majd a két Tibinek, Montvainak és Moldovannak adott „különórát”. A gyakorlat célja a csatárok közti kapcsolat, így például a visszapasszok gyakorlása volt.
Az edzés jó hangulatban telt, a befejezést jelentő lazítás-nyújtás szakasz végére érve már hangos nevetés hallatszott a pályáról. Ezt a gyakorlat részt Révész Attila és Brekk János általában a csapattal együtt végzi. Ilyenkor előfordul, hogy a nyújtásokat vezénylő játékos elégedetlen a szakvezetés teljesítményével. A „speciálisabb” nyújtózkodásoknál Brekk János gyakorta előre jelzi: „Ezt én most kihagynám!” Ne felejtsük ki azt se, hogy az edzés korábbi szakaszaiban Révész Attila és Brekk János sem hagyja-hagyta (hangos) szó nélkül a hibákat.
Néhány játékosunk kisebb sérüléssel bajlódik. Marius Sava a combizmát fájlalja, Bagoly Gabi és Ambrusz Árpi is kisebb húzódással bajlódik. Sava és Bagoly könnyített és speciális munkát végzett, Árpi végig csinálta a tréninget a többiekkel.
Az edzés után a csapat orvosa dr Nagy Attila a kispadnál tartott előzetes vizsgálatot a „maródiaknak”. (Közben valaki azzal a hírrel szolgált, hogy Sira István ma délután már edzett, a megyénkből Sopronba származott csatár a Vasas ellen orrsérülést szenvedett.) Természetesen a „Doki” csapatkapitányunk orvoslása közben elmaradhatatlan megjegyzéseit is megtette. Bagoly Gabi lábát vizsgálgatta, majd megállapította: „Sopronban úgyis játszani fogsz! De csak azért, mert a Győr elleni meccs elmaradt”- utalva ezzel arra, hogy csapatkapitányunk már két sárga lapot is összegyűjtött.
„Gabi én biztos nem kaptam volna abban a szituációban sárgát”- jelentette ki a legutóbbi meccsen történtekre utalva, az orvoslást figyelemmel kísérő Tajti József. Az „orvosi” megjegyzéseket elszenvedő Bagoly Gabinak és vezetőedzőnknek ez jó alkalmat teremtett arra, hogy megbeszéljék a történteket. "Hogyan is volt"- kérdezte Tajti József, mire valaki megjegyezte: "Iván eladta a labdát". "Az egy dolog"- válaszolta a mester, majd először a helyét jelölte meg az esetnek, aztán felvázolta, hogy a védőtársak hol is voltak, mindezeket egy videó felvétel pontosságával. Aztán részletesen elemezte, kinek mi lett volna a feladata, és miként lehetett volna elkerülni egy sima szabálytalansággal a lapot. A szintén a kispadnál ülő Ambrusz Árpit is bevonták a rögtönzött értékelésbe.
Közben Révész Attilának érmes olimpikonunk –Feri Attila- tolmácsolt, ő Máriusszal beszélgetett a sérüléséről.
A csapat holnap délelőtt is edz, majd a közös ebéd után kettőkor indulnak Sopronba. A határ menti városban az útikalauz vélhetően Bagoly Gabi lesz.
A másik félpályán Brekk János a csatároknak tartott foglalkozást. Előbb Szilágyi Norbinak és George-nak majd a két Tibinek, Montvainak és Moldovannak adott „különórát”. A gyakorlat célja a csatárok közti kapcsolat, így például a visszapasszok gyakorlása volt.
Az edzés jó hangulatban telt, a befejezést jelentő lazítás-nyújtás szakasz végére érve már hangos nevetés hallatszott a pályáról. Ezt a gyakorlat részt Révész Attila és Brekk János általában a csapattal együtt végzi. Ilyenkor előfordul, hogy a nyújtásokat vezénylő játékos elégedetlen a szakvezetés teljesítményével. A „speciálisabb” nyújtózkodásoknál Brekk János gyakorta előre jelzi: „Ezt én most kihagynám!” Ne felejtsük ki azt se, hogy az edzés korábbi szakaszaiban Révész Attila és Brekk János sem hagyja-hagyta (hangos) szó nélkül a hibákat.
Néhány játékosunk kisebb sérüléssel bajlódik. Marius Sava a combizmát fájlalja, Bagoly Gabi és Ambrusz Árpi is kisebb húzódással bajlódik. Sava és Bagoly könnyített és speciális munkát végzett, Árpi végig csinálta a tréninget a többiekkel.
Az edzés után a csapat orvosa dr Nagy Attila a kispadnál tartott előzetes vizsgálatot a „maródiaknak”. (Közben valaki azzal a hírrel szolgált, hogy Sira István ma délután már edzett, a megyénkből Sopronba származott csatár a Vasas ellen orrsérülést szenvedett.) Természetesen a „Doki” csapatkapitányunk orvoslása közben elmaradhatatlan megjegyzéseit is megtette. Bagoly Gabi lábát vizsgálgatta, majd megállapította: „Sopronban úgyis játszani fogsz! De csak azért, mert a Győr elleni meccs elmaradt”- utalva ezzel arra, hogy csapatkapitányunk már két sárga lapot is összegyűjtött.
„Gabi én biztos nem kaptam volna abban a szituációban sárgát”- jelentette ki a legutóbbi meccsen történtekre utalva, az orvoslást figyelemmel kísérő Tajti József. Az „orvosi” megjegyzéseket elszenvedő Bagoly Gabinak és vezetőedzőnknek ez jó alkalmat teremtett arra, hogy megbeszéljék a történteket. "Hogyan is volt"- kérdezte Tajti József, mire valaki megjegyezte: "Iván eladta a labdát". "Az egy dolog"- válaszolta a mester, majd először a helyét jelölte meg az esetnek, aztán felvázolta, hogy a védőtársak hol is voltak, mindezeket egy videó felvétel pontosságával. Aztán részletesen elemezte, kinek mi lett volna a feladata, és miként lehetett volna elkerülni egy sima szabálytalansággal a lapot. A szintén a kispadnál ülő Ambrusz Árpit is bevonták a rögtönzött értékelésbe.
Közben Révész Attilának érmes olimpikonunk –Feri Attila- tolmácsolt, ő Máriusszal beszélgetett a sérüléséről.
A csapat holnap délelőtt is edz, majd a közös ebéd után kettőkor indulnak Sopronba. A határ menti városban az útikalauz vélhetően Bagoly Gabi lesz.