Edzői nyilatkozat (Békéscsaba – Szpari 2-5, Magyar Kupa)

Révész Attila a békéscsabai első tíz perc miatt mérges, de az eredménnyel, a továbbjutással elégedett. Már a szombati bajnoki meccsre gondol.
- Nagyon mérges vagyok az első tíz perc miatt. Néhányan bent maradtak az öltözőben. A védőink nem tudták felvenni a ritmust, nem gondolták, hogy a csabaiak eljöhetnek a kapunkig. Az elsőnél Sipos hibázott, a másodiknál Lippai nem jött vissza.
Úgy láttam még a két bekapott gól sem volt elég ébresztőnek. Akkor kénytelen voltam keményebb hangot megütni, a cseréket is elküldtük melegíteni, már arra készültünk, hogy az első tizenöt percben élünk ezzel a lehetőséggel. Akkor egy varázsütésre megváltozott a csapatunk. Kicsit átszerveztük a játékot, Minczér jött ki szélre, Lippai középről irányított. A szélekre vittük a játékot, és az egyenlítés is egy beadásból sikerült.
A második félidőre azt beszéltük meg, hogy nagyon gyorsan járatjuk a labdát, ez nem igazán valósult meg, és meddő mezőnyfölényben játszottunk. A két csere ismét megmozgatta a csapatot. Széthúzták az ellenfél védelmét, és így könnyebb dolgunk volt a támadások befejezésénél. Ezzel és a képesség beli különbségekkel végül is megérdemelten nyertünk. Ha kicsit jobban koncentrálunk, a különbség még nagyobb lehetett volna.
Néhány focistánk játékán érződött a Debrecen elleni mérkőzés, gondolok Zabos Attilára és Vukadinivic Dejanra. Hasznos volt, hogy Lippai Ákos a hosszabb kihagyás után a szombati meccsre is készülve, már végig játszotta kilencven percet, elfáradt a végére, de gólt is szerzett. Pozitív az is, hogy mind a négy csatárunk betalált. Sajnos a két belső védőnk Sipos és Charles ezúttal bizonytalan volt. Ez eredményezte a gólt is. Zaleh a második félidőben a lendületével sokat hozzá tudott tenni a játékhoz, és Perényi is jól teljesített.
Végső soron a célunkat elértük, továbbjutottunk. Most már a Siófok elleni mérkőzésre kell koncentrálnunk, nagyon fontos, hogy sikeresek legyünk szombaton- nyilatkozta Révész Attila a szpari.hu-nak.