Edzői nyilatkozat (BFC Siófok – Nyíregyháza Spartacus 0-1)
Révész Attila a siófoki mérkőzés után az eredménnyel elégedett volt, de szokása szerint a hibákat is sorolta.
Révész Attila, klubmenedzser:
- Ahogy meg van írva a forgatókönyvben, az első negyedórában sikerült gólt szereznünk. Aztán a félidő végén kapkodni kezdtünk. A második játékrészben felálltunk két csatárral, és úgy éreztem a kontráikból gólt szerezhetünk. Meg is lett volna a lehetőség, de az utolsó passzokba rendre hiba csúszott. Miután nem sikerült az előnyt növelni, a vendégek minden mindegy alapon a félpályáról felívelgették a labdákat, többnyire ezt sikerült semlegesíteni, de kétszer Lazareanunak kellett bravúrosan közbeavatkoznia. Ekkor a szerencse is mellettünk volt.
Azért jöttünk, hogy hazavigyük a három pontot és ezt teljesítettük is. Most az is bizonyítottuk, hogy a keleti csoport volt az erősebb, mi két játékos kivételével ugyanazzal a csapattal álltunk fel, mint az előző idényben. Azért van egy kis hiányérzetem, mert néhány játékos nem tudta hozni azt a szintet, amit szokott, és a cserék sem hoztak új lendületet a csapatnak.
A legfontosabb, hogy megerősítettük a helyünket a középmezőnyben.
A védelmünkkel elégedett volta, Filipnek voltak jó védései, Bagoly Gabi szinte hibátlan volt, Ambrusz Árpi és Cornaci Claudio is hozta a szokásos teljesítményét. Zaleh Ivannak voltak megingásai, helyezkedési hibái.
A középpályás játékosainkkal kapcsolatban már nagyobb a hiányérzetem, talán ilyen gyengén az idén még nem játszottak. Hegedüs Tibi fáradt már kicsit, neki pihenésre van szüksége, és milyen az élet, be is gyűjtötte a harmadik sárga lapját. Minczér Tibi is adott el labdákat, de talán most hasznosabb tagja volt a csapatnak. Lippai Ákos néha könnyelmű volt, ami egyszer majdnem megbosszulta magát, míg a gól előtt pazar megoldást választott. Dejan nem találta a helyét, a labdanélküli mozgásával volt gond. Azért a kritika mellett ne felejtsük el, hogy győztes meccsen vagyunk túl. A két csatárral is elégedett vagyok, kettőjük közül Szilágyi gólt szerzett, és az első félidőben nagyon mozgékony volt. George volt kicsit halványabb, de ők is kivették a részüket a visszafelé játékból.
Most már a szerdai liga meccsre készülünk, nagyon komolyan vesszük, a legjobb nyolc közé akarunk jutni. Szombaton a ZTE jön, most ki-ki meccset játszunk, hiszen a két együttesnek azonos pontszáma van.
- Ahogy meg van írva a forgatókönyvben, az első negyedórában sikerült gólt szereznünk. Aztán a félidő végén kapkodni kezdtünk. A második játékrészben felálltunk két csatárral, és úgy éreztem a kontráikból gólt szerezhetünk. Meg is lett volna a lehetőség, de az utolsó passzokba rendre hiba csúszott. Miután nem sikerült az előnyt növelni, a vendégek minden mindegy alapon a félpályáról felívelgették a labdákat, többnyire ezt sikerült semlegesíteni, de kétszer Lazareanunak kellett bravúrosan közbeavatkoznia. Ekkor a szerencse is mellettünk volt.
Azért jöttünk, hogy hazavigyük a három pontot és ezt teljesítettük is. Most az is bizonyítottuk, hogy a keleti csoport volt az erősebb, mi két játékos kivételével ugyanazzal a csapattal álltunk fel, mint az előző idényben. Azért van egy kis hiányérzetem, mert néhány játékos nem tudta hozni azt a szintet, amit szokott, és a cserék sem hoztak új lendületet a csapatnak.
A legfontosabb, hogy megerősítettük a helyünket a középmezőnyben.
A védelmünkkel elégedett volta, Filipnek voltak jó védései, Bagoly Gabi szinte hibátlan volt, Ambrusz Árpi és Cornaci Claudio is hozta a szokásos teljesítményét. Zaleh Ivannak voltak megingásai, helyezkedési hibái.
A középpályás játékosainkkal kapcsolatban már nagyobb a hiányérzetem, talán ilyen gyengén az idén még nem játszottak. Hegedüs Tibi fáradt már kicsit, neki pihenésre van szüksége, és milyen az élet, be is gyűjtötte a harmadik sárga lapját. Minczér Tibi is adott el labdákat, de talán most hasznosabb tagja volt a csapatnak. Lippai Ákos néha könnyelmű volt, ami egyszer majdnem megbosszulta magát, míg a gól előtt pazar megoldást választott. Dejan nem találta a helyét, a labdanélküli mozgásával volt gond. Azért a kritika mellett ne felejtsük el, hogy győztes meccsen vagyunk túl. A két csatárral is elégedett vagyok, kettőjük közül Szilágyi gólt szerzett, és az első félidőben nagyon mozgékony volt. George volt kicsit halványabb, de ők is kivették a részüket a visszafelé játékból.
Most már a szerdai liga meccsre készülünk, nagyon komolyan vesszük, a legjobb nyolc közé akarunk jutni. Szombaton a ZTE jön, most ki-ki meccset játszunk, hiszen a két együttesnek azonos pontszáma van.