Edzői nyilatkozat (Vasas – Szpari 0-1)
Révész Attila több játékos teljesítményét is dicsérte az újabb idegenbeli győzelem után.
Révész Attila klubmenedzser:
- Az első félidőben kiegyenlített játék folyt a pályán, több szép támadást, akciót vezettünk, de a lehetőségek kimaradtak. A második játékrészben fölénybe kerültünk, amit Rojas fejesével váltottunk góllá. Több lehetőséget ekkor is elpuskáztunk.
Ismét beigazolódott, hogy helyes úton járunk, amikor verseny helyzetet teremtünk a játékosok közt a különböző posztokon. Az elmúlt bajnoki mérkőzéseken játszott kezdőcsapatunkból most többen is pihentek, de ez egyáltalán nem látszott meg a teljesítményünkön. Minden játékost nagyobb teljesítményre ösztönöz ez a szisztéma. A Vasas két poszt kivételével gyakorlatilag a legjobb összeállításban kezdett.
Sava játékát öröm volt nézni, olyan megoldásai voltak, ami a játékot széppé teszi. Amikor lecseréltük a hazai nézők is megtapsolták, miközben azt kiabálták: gyere hozzánk! Reméljük, hogy hogy ezt a teljesítményét hozza majd, és kondiconálisan is felzárkózik.
Erdélyi a Vasas egyenlítési lehetőségét bravúrral hárította, volt két rossz kifutása, ami után egy időre bizonytalanná vált. A védelmünk középen nagyon stabilan működött, agresszívan megszűrték a vendég támadásokat, és a csatárok -köztük Sowunmi- nem jutottak lehetőségekhez. Charles és Zaleh is jó teljesített. Ivan a labda kihozatalnál is hasznosan játszott. Perényi is jól játszott ezen a mérkőzésen. Miskolczi Laci az elején még többször céltalanul előrevágta labdákat, de aztán magára talált és a támadásokat is segítette. Zabos Attila játéka ismét kiemelkedő volt, mind a védekezésben, mind az akciók indításában jeleskedett. Hegedüsnek volt több nagyon szép és hasznos szerelése, de rossz passzai is voltak, ő rajta még érződik a fáradtság. Krajnc Balázsnak jó megoldásai voltak, de neki még erősödnie kell, hogy tovább bírja az iramot. Ezen a mérkőzésen a két támadónk nyújtott gyengébb teljesítményt. Rojas próbálkozott, ment előre, és döntő gólt szerzett. Ekkor is látszott, hogy a kapu előtti helyzetekre mennyire érzékeny. Moldovan játékában a görcsös akarás érződött, de ez negatívan hatott a befejezéseknél a teljesítményére.
A cserék közül Vukadinovictól szép megoldásokat láthattunk, a Vasas védők nem tudták tartani. Lippai most nem tudott hozzá tenni a játékhoz, a pálya középső harmadában a védekező feladatokból is több hárulna rá. Szilágyi nem kapott túl sok lehetőséget, de így is volt egy nagyon ígéretes kiugrása.
- Az első félidőben kiegyenlített játék folyt a pályán, több szép támadást, akciót vezettünk, de a lehetőségek kimaradtak. A második játékrészben fölénybe kerültünk, amit Rojas fejesével váltottunk góllá. Több lehetőséget ekkor is elpuskáztunk.
Ismét beigazolódott, hogy helyes úton járunk, amikor verseny helyzetet teremtünk a játékosok közt a különböző posztokon. Az elmúlt bajnoki mérkőzéseken játszott kezdőcsapatunkból most többen is pihentek, de ez egyáltalán nem látszott meg a teljesítményünkön. Minden játékost nagyobb teljesítményre ösztönöz ez a szisztéma. A Vasas két poszt kivételével gyakorlatilag a legjobb összeállításban kezdett.
Sava játékát öröm volt nézni, olyan megoldásai voltak, ami a játékot széppé teszi. Amikor lecseréltük a hazai nézők is megtapsolták, miközben azt kiabálták: gyere hozzánk! Reméljük, hogy hogy ezt a teljesítményét hozza majd, és kondiconálisan is felzárkózik.
Erdélyi a Vasas egyenlítési lehetőségét bravúrral hárította, volt két rossz kifutása, ami után egy időre bizonytalanná vált. A védelmünk középen nagyon stabilan működött, agresszívan megszűrték a vendég támadásokat, és a csatárok -köztük Sowunmi- nem jutottak lehetőségekhez. Charles és Zaleh is jó teljesített. Ivan a labda kihozatalnál is hasznosan játszott. Perényi is jól játszott ezen a mérkőzésen. Miskolczi Laci az elején még többször céltalanul előrevágta labdákat, de aztán magára talált és a támadásokat is segítette. Zabos Attila játéka ismét kiemelkedő volt, mind a védekezésben, mind az akciók indításában jeleskedett. Hegedüsnek volt több nagyon szép és hasznos szerelése, de rossz passzai is voltak, ő rajta még érződik a fáradtság. Krajnc Balázsnak jó megoldásai voltak, de neki még erősödnie kell, hogy tovább bírja az iramot. Ezen a mérkőzésen a két támadónk nyújtott gyengébb teljesítményt. Rojas próbálkozott, ment előre, és döntő gólt szerzett. Ekkor is látszott, hogy a kapu előtti helyzetekre mennyire érzékeny. Moldovan játékában a görcsös akarás érződött, de ez negatívan hatott a befejezéseknél a teljesítményére.
A cserék közül Vukadinovictól szép megoldásokat láthattunk, a Vasas védők nem tudták tartani. Lippai most nem tudott hozzá tenni a játékhoz, a pálya középső harmadában a védekező feladatokból is több hárulna rá. Szilágyi nem kapott túl sok lehetőséget, de így is volt egy nagyon ígéretes kiugrása.