Edzői nyilatkozatok (Liga Kupa, ősz, 2. forduló, DVSC-Szpari 3-2)
Bár legyőztük a Nyíregyházát, de sok gólt kaptunk- mondta Beranek, Révész Attila a második félidőben látottakkal volt elégedett.
Miroslav Beránek: - Bár legyőztük a Nyíregyházát, de sok gólt kaptunk, és az első félidőben rengeteg helyzetet hagytunk ki. A labdatartás a végén már nem úgy sikerült, ahogy szerettük volna, de lényeg, hogy megvan a győzelem.
Révész Attila: - Összességében azt hiszem elégedettek lehetünk, a vereség ellenére, habár ilyet soha nem szeretek mondani. Reálisan kell értékelni a mérkőzést, és tisztában kell lenni, azzal, hogy jelenleg nagyobb játékerőt képvisel a vendéglátónk. Az elején kicsit meg voltunk szeppenve, és nem is sikerült gólt szereznünk, bár volt az elején lehetőség. Ekkor volt néhány ijesztő pillanat, nem tudtunk mit kezdeni a Debrecen szélsőjátékával, pontrúgásaival. Két fejes gól is volt, kihasználva a magassági fölényüket. A harmadik valószínűleg les gól volt, de az is hozzátartozik: abban a szituációban is látszott, hogy a védőink nem értették meg egymást, nem voltak összejáratva. Sajnos akkor kaptuk a harmadik gólt, mikor a játékunk már kiegyenesedett. A második félidőben nem ijedtünk meg az ellenféltől, erre van szükség a meccs elejétől.
- Az első félidőben, különösen a jobb szélen, könnyen vezetett akciókat Dombi, és a labdáira sokszor hárman is érkeztek.
- A középpályásaink nem értek vissza időben középre segíteni. Szélen Perényi ebben az időszakban nem tudott megbirkózni a feladatával, második félidőre, már az ő játéka is javult. Sajnos bebizonyosodott, hogy igazi ékünk nincs. Próbáltam ezen a poszton Szilágyit szerepeltetni, ebben a hálátlan szerepkörben most nem tudott jó teljesítményt nyújtani. Moldovan Tibinek a valamivel visszább vont szerepkörben jobban ment. Most valamit láttunk belőle: úgy bement két védő közé, ahogy kell, és a harmadikat is maga mögé utasította. Bizonyította, hogy többre képes. Annak is örültem, hogy megszerezte a gólját. Remélem feloldódik benne a görcs, és továbbra is segítségünkre lesz.
Néhány játékos teljesítményével elégedetlen voltam. Többek közt Dejannal is. Nem tudom mi hátráltatta, de most a támadásokba nem tudott a taktika szerint bekapcsolódni, és a védekező feladatában többször hibázott. Az is bebizonyosodott, hogy Sipos belül hasznosabban játszik. Cséke kimagasló teljesítményt nyújtott. Krajnc Balázson látszik, hogy lassan megszokja a légkört, és felcsillantott valamit a tudásából.
Révész Attila: - Összességében azt hiszem elégedettek lehetünk, a vereség ellenére, habár ilyet soha nem szeretek mondani. Reálisan kell értékelni a mérkőzést, és tisztában kell lenni, azzal, hogy jelenleg nagyobb játékerőt képvisel a vendéglátónk. Az elején kicsit meg voltunk szeppenve, és nem is sikerült gólt szereznünk, bár volt az elején lehetőség. Ekkor volt néhány ijesztő pillanat, nem tudtunk mit kezdeni a Debrecen szélsőjátékával, pontrúgásaival. Két fejes gól is volt, kihasználva a magassági fölényüket. A harmadik valószínűleg les gól volt, de az is hozzátartozik: abban a szituációban is látszott, hogy a védőink nem értették meg egymást, nem voltak összejáratva. Sajnos akkor kaptuk a harmadik gólt, mikor a játékunk már kiegyenesedett. A második félidőben nem ijedtünk meg az ellenféltől, erre van szükség a meccs elejétől.
- Az első félidőben, különösen a jobb szélen, könnyen vezetett akciókat Dombi, és a labdáira sokszor hárman is érkeztek.
- A középpályásaink nem értek vissza időben középre segíteni. Szélen Perényi ebben az időszakban nem tudott megbirkózni a feladatával, második félidőre, már az ő játéka is javult. Sajnos bebizonyosodott, hogy igazi ékünk nincs. Próbáltam ezen a poszton Szilágyit szerepeltetni, ebben a hálátlan szerepkörben most nem tudott jó teljesítményt nyújtani. Moldovan Tibinek a valamivel visszább vont szerepkörben jobban ment. Most valamit láttunk belőle: úgy bement két védő közé, ahogy kell, és a harmadikat is maga mögé utasította. Bizonyította, hogy többre képes. Annak is örültem, hogy megszerezte a gólját. Remélem feloldódik benne a görcs, és továbbra is segítségünkre lesz.
Néhány játékos teljesítményével elégedetlen voltam. Többek közt Dejannal is. Nem tudom mi hátráltatta, de most a támadásokba nem tudott a taktika szerint bekapcsolódni, és a védekező feladatában többször hibázott. Az is bebizonyosodott, hogy Sipos belül hasznosabban játszik. Cséke kimagasló teljesítményt nyújtott. Krajnc Balázson látszik, hogy lassan megszokja a légkört, és felcsillantott valamit a tudásából.