Edzői nyilatkozatok (Szpari – DVSC-TEVA 0-2)

Beranek érthetően elégedett volt a látottakkal, Révész Attila elmondta, hogy tompa, fáradt csapat volt a pályán.
Révész Attila: - Mint a Zalaegerszeg ellen is, a mérkőzés elején kaptunk egy gólt, igaz ez nem potyagól volt, hanem kihasználták a magassági fölényüket. Ezt követően látszott a játékunkon, hogy nincsen játékszervező a csapatban, nem is tudtunk egyetlen igazán veszélyes akciót vezetni. Néhány keresztbe átlövésből alakult ki egy-egy lehetőség, Szilágyinak volt egy kapura vezetése. A középpályásaink az egyéni megoldásokat keresték, nem alakult ki folyamatos játék. A DVSC nagy lendülettel focizott. Érvényesítette a két csapat közötti tudás különbséget. Kiderült, amit tudtunk, ha nem pörgünk, akkor nem tudunk partnerei lenni a legjobbaknak. Hiányzott az a felfokozott állapot, amit bajnoki mérkőzéseken tapasztalhatunk, és így az emberelőnnyel sem tudtunk élni.
Ha visszaáll az ellenfél, és bezárja a területeket, akkor nem tudunk mögéjük kerülni. Labdabirtoklásban haloványabbak vagyunk. Az egész csapaton érződött, hogy fáradtabbak, tompábbak, nem voltak hozzászokva ehhez a folyamatos terheléshez.
Most a következő másfél hétben a legfontosabb feladatunk, hogy túllendüljünk ezen a holtponton. Akkor sokkal többet kell ennél nyújtani.

Miroslav Beranek: - Győzni akartunk, és el is értük a célunkat. Ha az első játékrészben kihasználjuk a helyzeteinket, nem lett volna ilyen paprikás a hangulat a pályán. Annak külön örülök, hogy emberhátrányban nagyon fegyelmezetten oldottuk meg a védekezést.