Edzői nyilatkozatok, (Szpari – DVSC-TEVA 1-1, Soproni Liga 9. forduló)

Révész Attila a csapat játékával elégedett volt, és elmondta még most sem áll mellettünk a szerencse, de tovább dolgozik a csapat azért, hogy ez bekövetkezzen.
Révész Attila: - Két bajnok találkozott egymással, mi a másodosztályban szereztünk aranyérmet, a Debrecen az élvonalban. Úgy történt ahogy vártam, ez a különbség nem látszott a mérkőzésen. Hozzá tehetjük azt is, hogy a kezdőben kilenc játékos játszott a bajnok csapatunkból. Az első hatvan percben jól megoldották a feladatot a játékosaink, lezárták a területeket, és több veszélyes kontrát is vezettünk a megszerzett labdákból. Az egyenlítő gól sajnos a mi szögletünk utáni kontrából született, amit elkerülhettünk volna. A mérkőzés végére fölénybe került a DVSC, de sikeresen kivédekeztük az akcióikat. Maradt bennem hiány érzet, azt mondtam ha a szerencse mellénk áll nyerhetünk. Ez most nem sikerült, de leszünk még ennél sokkal jobbak, és akkor megfordul ez a tendencia.
Kicsit csalódott vagyok, mint az előző két televíziós meccs után, de most legalább nem kaptunk ki. Többre készültünk titokban. Arra, hogy meglepjük a Debrecent. Az első félidő alapján ez meg is valósult. Azt gondolták, hogy nem fogunk támadni, kicsit úgy éreztük, hogy lebecsülnek minket. Mi tisztában voltunk a saját képességeinkkel, hogy egy zárt védekezésből, a középpályáról támadásokat indítva mögéjük tudunk kerülni, mert úgy tapasztaltuk, hogy a védelmük sebezhető. A támadó soruk és a középpályás játékosaik átlag fölöttiek, mégsem tudták az akaratukat ránk erőltetni. A gól után még több olyan lehetőségünk volt, amit illet volna gólra váltani. A második félidőben is sikeresen átvészeltük az első negyedórát. Ha Dejannak sikerül a gólszerzés, talán el is dönthetjük a meccset. Az egyenlítő gól után már a vendégek irányították a játékot. Nagy feladatot jelentett a három támadó hatástalanítása és a támadásokra kevés erőnk maradt.

Filip bemuttott egy bravúrt Dzsudzsák lövésénél. A második félidő elején a beívelésekre jól jött ki, aztán egy hiba miatt kicsit elnizonytalanodott. Ambrusz Ambrusz Árpi szélen jól kezdett, a végére kicsit elfáradt, emiatt is vártunk a cserékkel, de közben többen is sérülést jeleztek Középen Bagoly Gabi tanári módon, határozottan játszott, a legjobb időszakait idézte. Cséke Gyuri is jól teljesített, de még elkövet néhány meggondolatlanságot, amiket a rutin szerzéssel együtt majd meg kell változtatnia. Cornaci talán hiba nélkül játszott, észrevétlen volt, de a védőfeladatát tökéletesen megoldotta.
Hegedüs Tibi halványabb volt, hozzá kell tenni, hogy különleges feladata volt, mert ha a két ék kihúzta a játékot szélre, akkor vissza kellett lépnie, és ezek a váltások nem mindig sikerültek neki. Zabos Attila aktív volt, remek becsúszásai, labdaszerzései voltak, adott egy kis fazont a játékunknak. Miskolczi Laci javuló játékot mutat, jó megoldások mellett, neki is vannak olyan taktikai hibái, amelyeket ki kell javítania. Dejan jól játszott, többször olyan kontrát vezettünk vele, amivel nem tudott mit kezdeni az ellenfél. A végén azt kértük tőle, hogy segítsen be a védekezésbe, akkor a támadásban már nem volt olyan aktív. De ez érthető, hisz több ötven-hatvan méteres sprintje is volt, és a labdák megtartásából is kivette a részét.
A két csatárunk közül George volt az aktívabb, gólt szerzett, rengeteg labdát megtartott, és a debreceni védőket rendre nehéz helyzetbe hozta. A középpályára is visszasegített. Montvai Tibi most kicsit halványabb volt, mint legutóbb, de hozzátartozik, hogy földön kevés labda érkezett hozzá. A levegőben kellett megküzdenie a labdáért, és ezeket sokszor jól megoldotta, küzdött, harcolt. A cseréink most nem tudtak elég frissítést hozni a játékunkba.

Miroslav Beránek: - Nem kezdtünk rosszul, de kimaradtak a helyzetek. Aztán gyorsan bekaptuk a gólt, utána a hazaiak sokkal motiváltabban futballoztak. A második félidőben hiába egyenlítettünk, a Nyíregyháza már az eredmény megtartására törekedett, és nem sikerült gól lőnünk.