Edzői nyilatkozatok (Szpari – Győr 1-0, 1. forduló halasztott meccse)

Révész Attila a csapat küzdeni tudását emelte ki nyilatkozatában. Egervári szerint rosszul játszottak, és egy buta hiba miatt veszítettek.
Révész Attila: - A mérkőzés előtt is azt mondtam, hogy most a legfontosabb az eredmény, küzdeni kell, harcolni kell, és ezt is kaptuk vissza. Örülök, hogy a játékosok is tudták, hogy ezt kell tenni. Szeretném, ha minden mérkőzésen így hajtanánk, így küzdenénk. Jó úton vagyunk, azt akarjuk, hogy minél több meccsen lássuk ezt a szemléletet a pályán. Nem szabad tűrni, hogy az ellenfél fölénk kerekedjen, menni kell, hajtani kell. Az első három meccs után megpróbáltunk egy irányítójátékot felvállalni, tartsuk a labdát, legyen minél többet nálunk, de nem tudtunk elég gyorsan játszani és a kényszerítőink nagyon sokszor pontatlanok voltak. Ezért most átálltunk arra, hogy az ellenfél játékát rontsuk, és próbáljunk ezekből a lehetőségekből támadni. A gólunk nem ebből keletkezett, de több ilyen ígéretes akciónk volt, így az első félidőben a két kapufa is. A Győrnek Bogdanivics helyzetén kívül nem is volt lehetősége, ívelgették a labdákat, de azokat kivédtük. A támadásaikat elől, a kaputól távol megtudtuk fogni.
A második játékrészben volt egy tíz perces szakasz, amikor aktívabb volt a győri gárda, akkor kicsit hátrább védekeztünk, de ezen tudtunk változtatni. A második félidő végén a cserékkel lendület érkezett a csapatunkba, és akár még újabb gólt is szerezhettünk volna. Úgy gondolom a legfontosabb sikerült, megszereztük a három pontot. Tíz pontunk van, erre már lehet építeni. Azt is tudjuk, hogy az elkövetkező időben több élcsapattal is fogunk találkozni. Remélem bravúrokra is képesek leszünk.
Most úgy gondolom a játékosok értékelése előtt a legfontosabb azt kiemelni, hogy mindenki küzdött, hajtott csapatként működtünk. Az első félidőben a középpályán Zabos és Minczér sok labdát elszórt, aztán a második félidőben már nagyon nagy segítséget jelentettek a csapatnak. A gólszerzőnket Hegedüs Tibit is ki kell emelni, azontúl, hogy gólt fejelt, az új szerepkörében is jól teljesített. Cséke Gyuri is megállta a helyét, nagyon sok felívelést elfejelt, nagy segítség volt. Lippai Ákos is aktívan focizott, a két kapufáján kívül is voltak jó megoldásai, megtartotta a labdát. Miskolczi is agilisan játszott, többször olyan megoldást alkalmazott, ami engem is meglepett. Még egyszer hangsúlyozom, hogy most a csapat teljesítmény döntött.
Az a legfontosabb feladatunk, hogy szombatra friss állapotba hozzuk a csapatot. Biztos vagyok benne, hogy az Újpest nagyon készül az elhullajtott pontok miatt erre a meccsre. De ha olyan mentalitással focizunk, mint ma, akkor nem kell félni senkitől. Fizikailag is bírjuk a versenyt, technikailag és taktikailag is jó úton járunk.

Egervári Sándor: - Nem tudtuk megismételni az utóbbi mérkőzéseken nyújtott teljesítményünket, ebben látom a vereség okát. De rossz játék mellett sem szabad egy ilyen buta hibából, egy pontrúgásból kapott gól miatt elveszíteni a pontokat.