Edzői nyilatkozatok (Szpari – Honvéd 1-1)

Révész Attila bíztató jeleket és hibákat is látott a játékban. Supka szerint felejthető volt a színvonal.
Révész Attila klubmenedzser:
- A játékunk helyenként talán már jobb volt, mint a tavalyi bajnokságban. Most is volt új bemutatkozó játékos, és többen olyanok, akik keveset szerepeltek a legutóbbi meccseken. A ma látottak alapján mondhatjuk, hogy jobb lehet az együttesünk. Igaz, most is voltak hibák a játékunkban, de bízom benne, hogy ezeket gyorsan kiküszöböljük.
Az utóbbi két meccsen a védelem és a kapus nem értették meg egymást, ezen mindenképpen gyorsan kell változtatnunk. Illyés Dani és Zaleh Iván között kommunikációs gondok voltak a gól előtt. Az ilyen buta gólokat el kell kerülnünk.
A játékosok egyenként: Daniról és Zaleh közös hibájáról az előbb beszéltem, amúgy sok dolga nem volt, a kifutásoknál éreztem, egy pici bizonytalanságot, játék hiányt. A védelemmel egészében hetven percen keresztül elégedett voltam, a Honvéd az első félidőben nem tudott helyzeteket kialakítani. Akik sérülések miatt kevesebbet fociztak, edzettek rajtuk látszik, hogy erőnlétben még nem érték be a csapatot. Orgován egyáltalán nem jött zavarba attól, hogy a Honvéd ellen mutatkozott be tétmérkőzésen a csapatban. Mboussi is igazolta, hogy számíthatunk rá hosszabb távon, és jó döntés volt a leigazolása. Miskolczi kifejezetten élvezte a játékot, higgadtan, jól teljesített. Továbbra is több poszton versenyhelyzet van a csapatban.
Granát bizonyos szituációkban pontatlan vagy könnyelmű volt, ezen javítania kell. Az első lehetőségét elrontotta, de a másodikat nagyon szépen megoldotta. Látható, hogy tud ő bizony gólt lőni! George is jól teljesített, amíg bírta erővel, és az őszhöz képest taktikailag érettebben focizott. Lippai Ákos is segítségünkre volt a játékban, bár néha kicsit eltűnt. A Győr ellen nem biztos, hogy ezt a szerepkört kapja, mert más hadrendben fogunk focizni az idénynyitón.
Welton Silváról bebizonyosodott, hogy csúcsékként tud a legjobban teljesíteni, nagy testével megtartott minden labdát, fölértünk közben, és voltak ugyan eladott labdái, de több volt a pontosan és hasznosan megjátszott labdája.
A cseréknél Zaleh esetében elbizonytalanodtam, az elején mikor beállt jól teljesített, aztán a szokásos hibái előjöttek, az egyikből gólt kaptunk, és volt még amiből kaphattunk volna gólt. Dosso a szokásos harcosságával lépett pályára, és Dejan is lendületes volt.
- A kiállítást hogyan értékelte?
- A játékvezető döntéseit gyakran nem értettem. Gyakorlatilag tét nélküli mérkőzésen ezt a felfogást nem tudom megérteni. Ugyanazokért a visszahúzásokat nekünk befújta, fordítva nem. Amikor a Honvéd játékosa a földön maradt egy beadás után, és dulakodás is kialakult, érthetetlen, hogy a mi játékosunk miért kapott sárgát. Aztán pár perc múlva kapott még egy sárga lapot. Hasonló megmozdulás nem is egyszer volt előtte, akkor egyszer sem adott lapot a játékvezető. Természetesen az is benne lehetett, hogy nagyon bizonyítani akart Mboussi, tanulnia kell belőle.

Supka Attila vezetőedző:
- Nem voltak kellően motiváltak a focisták ezen a mérkőzésen, ennek tulajdonítom a gyengébb produkciót.