Edzői nyilatkozatok (Szpari – Kaposvár 0-2)

A védelem hibái, és a gyenge támadójáték miatt elmaradt a fontos siker, mondta Révész Attila, míg Prukner fegyelmezettségéért dícsérte a csapatát.
Révész Attila: - A védelmünket egyéni hibákra kényszerítették, ami eddig nem volt jellemző a csapatunkra, ebből esett a két gól. Támadásban most sem tudtunk kellően veszélyesek lenni, és gólt szerezni. Így a vendégek megérdemelten nyertek.

Prukner László: - Nyíregyházán nyerni bravúrt jelent, eddig csak egyszer, az NB-I-B-ben sikerült győznünk. A Szpari lendületes, jól szervezet csapat, mi a taktikánkat arra építettük, hogy kihasználjuk a gyengébb pontjaikat. Annak nagyon örülök, hogy csapatom pontosan betartotta a megbeszélteket, és ez győzelmet jelentett.

(Révész Attila edző részletesebben is értékelte a mérkőzést a szpari.hu-nak: - Nagyon fájó ez a vereség, mert konkurens csapattól hazai pályán szenvedtük el. Elsősorban az fáj, hogy az egység, ami meg volt az első fordulókban az most nem látszott a csapaton. Nem küzdöttünk úgy, ahogy kellett volna. A mérkőzés jellege miatt támadnunk kellett, ebben benne rejlik a hiba. A kényszerűségből összeállított középpályán és védelmünk a védekező játékban nem állt a helyzet magaslatán. Az egyéni hibák megpecsételték a sorsunkat. Eddig ezek elkerültek minket, és nem kaptunk gólokat, ugyan nem is szereztünk. Ma továbbra sem tudtunk gólt szerezni, akkor sem ha az ellenfél kapujához most jóval közelebb jártunk. Ez láthatóan bénítólag hatott mindenkire. Tisztában vagyunk vele, hogy ez a keret, amit eddig összehozott, az a bravúr kategóriába tartozik, és ha ez nem párosul az eddigi küzdőszellemmel és csapategységgel, akkor bizony bajba kerülhetünk. Nagyon fontos megtalálni azokat a támadókat, akik kizökkenthetik a csapatot, ebből a hullámvölgyből. A góltalanság nagyon rossz hatással lesz a csapatra, és nagyobb veszélyt is hordozhat magában. Be kell látni, hogy minden csapatnak van két-három minőségi labdarúgója, akik eldönthetik a meccseket azonos szintű együttesek találkozóin. Nálunk ez a plusz hiányzik. Nem is látom még, hogy ki lenne az a játékos, aki ezt a kérdést megoldhatná. - Az is látszott, hogy nem volt a pályán olyan vezéregyéniség, aki holtpontokon túlsegíti az együttest. - Ez igaz, ezen túl más problémáról is szót kell ejtenem, ami szerintem hatással van a csapat teljesítményére. Az utóbbi időben, mikor egy-egy játékos jobb teljesítményt nyújtott, azonnal a vezetőkhöz fordult, a szerződését akarta újra tárgyalni, fizetésemelést kérve. Az ötödik hely ebből a szempontból rossz hatással volt ránk. Ráadásul ezek a focisták azt a jó szintet sem tudják tartani, amit eddig mutattak. Valószínűleg Filipet is megkeresték valahonnan, félévre szól a szerződése, és tárgyalást kezdeményezett. Úgy látom ez kicsit érezhető is volt, megzavarta őt is. Vukadinovicnál is érzek hasonlót. Tudom, hogy a játékosok szeretnének többet keresni, de nekik is tudomásul kell venniük, hogy idény közben erre nincs lehetőségünk. A hátra lévő három meccsre el kell felejteni ezeket a dolgokat, és a lehető legjobban kell szerepelnünk. - A játékosok teljesítményét hogy értékeled? - Filipnek nem sok védenivalója volt. Én úgy láttam mindkét gólban valamelyest benne van, a másodikban különösen. Ezekben a helyzetekben jobb teljesítményre képes, csak oda tudom visszavezetni, hogy nem itt jár fejben. Perényi jött fel, próbált támadásokat szervezni, de a mögötte tátongó lyukat nem tudtuk megfelelően levédekezni, ami Zaleh feladata lett volna, éő kétszer is nagyot hibázott. A vereség egyik oka, hogy ezen az oldalon kettőjük közt nem volt meg az összhang a védekezésben. Ambrusz Árpi egy hibát kivéve jól oldotta meg a feladatát, hozta a kötelezőt, javult a teljesítménye. Cornaci hajtott, gürizett, az előre játékban is ott volt, azon az oldalon elég aktívak voltunk. A középpályán sajnos gyenge teljesítményeket láttunk. Dejanról sokan azt mondják, hogy keveset hibázik, ami igaz. A statisztika egyértelműen mutatja, hogy legkevesebbet ő találkozik a labdával. Három-négy jó megoldása van egy meccsen, aztán alig találkozik a labdával, kivonja magát a forgalomból. Nála is érződik a szerződése meghosszabbításának kérdése, csak azon jár a feje. Miskolczit behoztuk középre, hogy próbáljon meg távolról átlőnni, ezzel élt, de nem volt sikeres. Arra is képes, hogy szűken átvéve a labdát passzoljon támadásban, de most előre játékban szinte csak hibás átadásai voltak. Hegedüs Tibi ilyen gyengén ebben az idényben nem játszott, pedig nagyon bizonyítani akart. Hátul is hibázott, amikor Zaleh helyén játszott. Úgy tűnik, hogy a sorozatterhelés hatása most jelentkezik rajta. A középpályán Minczér Tibi beállása után stabilabb lett a játék, és volt egy nagyon jó passza, amivel gólhelyzetbe hozta Montvait, de ő nem tudott vele élni. Lippai Ákos nem tudott hozzátenni a játékhoz, igaz sokan voltak körülötte a tengelyben, de többet vártam tőle. George öncélú volt, kicselez egy vagy két védőt, kialakul a létszámfölény, de nem passzol időben. Montvai talán egyszer tudott helyzetet kialakítani. Mindent elmond, hogy a mi támadóink a kaposvári védőket nem tudták megverni, míg a vendég csatároknak ez sikerült.