Edzői nyilatkozatok (Szpari – Újpest 1-2)
Révész Attila beszél a csatár gondokról, és arról is, úgy érzi hibázott a kezdő összeállításában, Urbányi szerint még alakul a csapata.
Először Révész Attilát kérdeztük a meccsről:
- Láthatóan megviselt a mérkőzés eredménye. Miben látod a vereség okát?
- Megviselt, mert most érzem először úgy, hogy hibáztam. Nem érdemeltünk vereséget és ez most nagyon fájó. Sokadik olyan meccs, amikor a támadóink nem tudnak a kapuba találni, és ez meghatározza az egész mérkőzést. Gólképtelenek vagyunk. Második televíziós meccsünk, hogy szórakoztatjuk a közönséget, de nem tudjuk győzelemre váltani, de az eredményesség a legfontosabb. A második félidőben jól játszottunk, de egy vendég helyzet és Filip bravúrja után az ellenakciót nem tudtuk gólra váltani, pedig akkor egész másképpen alakulhatott volna az eredmény. Ezért szívből tudom sajnálni a srácokat, hisz számukra is fontos a győzelem. Mivel most először érzem úgy, hogy hibáztam, a játékosoknak a döntetlenért járó pénzt én magamra vállalom, és ki fogom fizetni nekik. Néhány személynek a hibája miatt nagyon csalódott vagyok.
- A hibádat a kezdő összeállításában látod?
- Igen, de ennek a részleteiről most nem akarok beszélni, mert még fűt az indulat. Majd nyugodtan, átgondolva a meccset, újra visszatérhetünk rá. A védelem és a támadósor mindenképpen változtatást igényel.
Sajnos a cseréink most nem tudtak hozzátenni a játékhoz. Hozzátartozik, hogy a szerda, szombat ritmus is okoz nehézségeket. Ennek ellenére azok nyújtottak kimagaslót, akik szerdán is szerepeltek. Miskolczi, Zabos, Iván, Claudio. Miskolczi és Zabos is sérüléssel bajlódott, jelezték meccs közben, de mentek hajtottak. Azok a játékosok, akikről azt gondoltam, hogy frissek lesznek, csalódást okoztak, mind a támadó, mind a védő sorunkban. Alapjában ezen kell elgondolkodni.
Van egy másik kérdés is, amiről beszélni kell, nem akarom megkerülni. Sokan szidják Moldovant, de felteszem a kérdést, ki tudja pótolni? Mindenkinek volt lehetősége bizonyítani. Moldovan kihagyta a helyzetet, de kit állítsunk a helyére? Itt volt az Újpest három csatára Tisza, Kovács, Roiha, mennyivel voltak jobbak? A gólokat a mi hibáinkból szerezte az Újpest, én nem úgy láttam, hogy ma többet nyújtottak volna a mieinknél. Csak sajnos mi már egy kicsit elégedetlenek vagyunk, ami hellyel-közzel jogos is, mert nem szereztek a támadóink gólt. Ez a keretünk van, az itt lévő játékosokkal kell megoldani a meccseket. Meg volt az a törekvésünk, hogy minőségi játékosokat igazoljunk. Sok mindent mozgósítottunk, de későn kezdhettünk hozzá az igazolásokhoz, az ismert okok miatt. Most kicsit becsapva érzem magam, az új szerzemények közül Filip és Iván, akikben nem csalódtunk. Amikor lehetőség adódik, akkor változtatunk a helyzeten.
Urbányi István: - Ha az elmúlt meccseinken a kapussal szembeni helyzeteink felét berúgjuk, a tabella élén is állhatnánk. Sikerült a felkészülésünk a mai meccsre, köszönet a menedzsmentnek érte, hogy lehetővé tették, és köszönet a szurkolóinknak, akik elkísértek minket. Alakul a csapatunk, sok új játékost kell beépíteni, az ilyen győzelmekkel lehetünk masszívak.
- Láthatóan megviselt a mérkőzés eredménye. Miben látod a vereség okát?
- Megviselt, mert most érzem először úgy, hogy hibáztam. Nem érdemeltünk vereséget és ez most nagyon fájó. Sokadik olyan meccs, amikor a támadóink nem tudnak a kapuba találni, és ez meghatározza az egész mérkőzést. Gólképtelenek vagyunk. Második televíziós meccsünk, hogy szórakoztatjuk a közönséget, de nem tudjuk győzelemre váltani, de az eredményesség a legfontosabb. A második félidőben jól játszottunk, de egy vendég helyzet és Filip bravúrja után az ellenakciót nem tudtuk gólra váltani, pedig akkor egész másképpen alakulhatott volna az eredmény. Ezért szívből tudom sajnálni a srácokat, hisz számukra is fontos a győzelem. Mivel most először érzem úgy, hogy hibáztam, a játékosoknak a döntetlenért járó pénzt én magamra vállalom, és ki fogom fizetni nekik. Néhány személynek a hibája miatt nagyon csalódott vagyok.
- A hibádat a kezdő összeállításában látod?
- Igen, de ennek a részleteiről most nem akarok beszélni, mert még fűt az indulat. Majd nyugodtan, átgondolva a meccset, újra visszatérhetünk rá. A védelem és a támadósor mindenképpen változtatást igényel.
Sajnos a cseréink most nem tudtak hozzátenni a játékhoz. Hozzátartozik, hogy a szerda, szombat ritmus is okoz nehézségeket. Ennek ellenére azok nyújtottak kimagaslót, akik szerdán is szerepeltek. Miskolczi, Zabos, Iván, Claudio. Miskolczi és Zabos is sérüléssel bajlódott, jelezték meccs közben, de mentek hajtottak. Azok a játékosok, akikről azt gondoltam, hogy frissek lesznek, csalódást okoztak, mind a támadó, mind a védő sorunkban. Alapjában ezen kell elgondolkodni.
Van egy másik kérdés is, amiről beszélni kell, nem akarom megkerülni. Sokan szidják Moldovant, de felteszem a kérdést, ki tudja pótolni? Mindenkinek volt lehetősége bizonyítani. Moldovan kihagyta a helyzetet, de kit állítsunk a helyére? Itt volt az Újpest három csatára Tisza, Kovács, Roiha, mennyivel voltak jobbak? A gólokat a mi hibáinkból szerezte az Újpest, én nem úgy láttam, hogy ma többet nyújtottak volna a mieinknél. Csak sajnos mi már egy kicsit elégedetlenek vagyunk, ami hellyel-közzel jogos is, mert nem szereztek a támadóink gólt. Ez a keretünk van, az itt lévő játékosokkal kell megoldani a meccseket. Meg volt az a törekvésünk, hogy minőségi játékosokat igazoljunk. Sok mindent mozgósítottunk, de későn kezdhettünk hozzá az igazolásokhoz, az ismert okok miatt. Most kicsit becsapva érzem magam, az új szerzemények közül Filip és Iván, akikben nem csalódtunk. Amikor lehetőség adódik, akkor változtatunk a helyzeten.
Urbányi István: - Ha az elmúlt meccseinken a kapussal szembeni helyzeteink felét berúgjuk, a tabella élén is állhatnánk. Sikerült a felkészülésünk a mai meccsre, köszönet a menedzsmentnek érte, hogy lehetővé tették, és köszönet a szurkolóinknak, akik elkísértek minket. Alakul a csapatunk, sok új játékost kell beépíteni, az ilyen győzelmekkel lehetünk masszívak.